.

.

Gardguard 100FT Проширување Градина Црево со 10 Функцијата Висок Притисок Млазницата, Вода Црево со Трајни 3-Слоеви Латекс и 3/4 Солидна Фитинзи, Лесни Градина Црево за Миење

Gardguard 100FT Проширување Градина Црево со 10 Функцијата Висок Притисок Млазницата, Вода Црево со Трајни 3-Слоеви Латекс

DEN 1199.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

10 ФУНКЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ на МЛАЗНИЦАТА : Нов стил градина црево дизајниран со 10 млазницата модели за да се исполни вашата различни наводнување цели, вклучува : Полна, Рамна, Туш, Конус, Авион, Soaker, Агол, Магла, 1/2 Vert и Центар.Функционална ротирачки рамки лесно да се промени видови на млазницата со вашите прсти.Удобно ергономски handgrip обезбедува ефикасно функционирање.Rubberized надворешниот слој на вода црево ветувања не се лизга и мека на допир. 3 ПАТИ НЕВЕРОЈАТНА ЕКСПАНЗИЈА : Gardguard градина црево може да направи вашата градина исклучително ефикасен и удобен.Вода црево може да се прошири нагоре од 33 до 100 метри во должина, кога водата притисок е за, и да се намали првобитната должина, во секунди, кога затворање исклучи.Проширување градина црево 100ft е доволно долго за да се рашири низ вашата градина без џем заедно.По употреба, можете едноставно да се стави нашата стигнале црево во кошница или градина црево закачалка.ИЗДРЖЛИВИ ПОЛИЕСТЕР ТКАЕНИНИ : Expendable течење-доказ градина црево опремени со висок квалитет на 3300 D полиестер ткаенини и висока густина двоен слој латекс core за подобро да се спречи кршење и триење.Вода притисок 3-12 Бар и температура 41℉-113℉ се функционални за Gardguard вода црево.Никогаш не се загрижени за водовод пресврт, kink, забрзано или се испреплетени до поради вода притисок во зима.СОЛИДНА 3/4 IN КОНЕКТОРИ : 100ft градина црево со солидна 3/4 инчи солидна конектори ветувања не ' рѓа, дупка или пукнатина.Издржливи солидна конектори се дизајнирани за долгорочна употреба.Можете да се поврзете сите чешми за нишка големина на 3/4 инчи, или можете да го користите дополнителен адаптер за да се вклопи со нашата вода црево.On-off вентил е опремен со се водат црева, што можат да се префрлат на вода побрзо и поевтино.ЛЕСНИ ЗА ШИРОКА УПОТРЕБА : Gardguard градина црево за 100 FT е навистина лесно да работат и продавница, која е неверојатно лесен, стигнале, функционални и расклопна.Одлично се применуваат за наводнување на градините, куќа/ автомобил/ двор/ кат перење, пет чистење, бизнис употреба и така натаму.Боја : Црна-Сив.Внатрешниот Материјали : Потрошни 3 слој латекс јадро.Издржлив Материјал : Висок квалитет на 3750 D полиестер ткаенини.Солидна 3/4 инчи солидна конектори.Најниска Работна Температура : -4℉(-20℃).Највисок Работна Температура : 122℉(50℃).Проширување Должина : 100/50 FT градина црево. 10 Модели : soaker, авион, конус, центар, полна, рамна, туш, магла, агол, вертикална.Боја : Црна-Grey Inner Материјали : Потрошни 3 слој латекс core Durable Материјал : Висок квалитет на 3750 D полиестер fabric Solid 3/4 инчи солидна connectors Lowest Работна Температура : -4℉(-20℃)Највисока Работна Температура : 122℉(50℃)Проширување Должина : 100/50 FT градина hose10 Обрасци : soaker, авион, конус, центар, полна, рамна, туш, магла, агол, вертикална.Пакетот Вклучува : .

Особините

Купувачите избираат и