.

.

ECCPP 2x 1 инчен 5x4.5 Hubcentric Тркала Spacer Адаптери 5x114.3 за да 5x114.3мм 5x4.5 за да 5x4.5 64.1 mm Центар Одговара за Акура TSX за Хонда за Акура за Акура CL за Хонда CRV со 12x1.5 Studs

ECCPP 2x 1 инчен 5x4.5 Hubcentric Тркала Spacer Адаптери 5x114.3 за да 5x114.3мм 5x4.5 за да 5x4.5 64.1 mm Центар Одговара

DEN 2217.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

????【1 ТРКАЛА ИЗОЛАЦИЈА 5x4.5 FITMENT】ве Молиме да се осигурате дека инсталацијата вртежен момент опсег не надминува 80 ft/кг;Одговара за 1996-2004 за Акура РЛ,2002 2003 2004 2005 2006 за Акура RSX ,04-2014 за Акура TSX,01-2004 за Акура CL,97-2001 за Акура Интегра Type R,99-2008 за Акура TL,98-2014 за Хонда Спогодба,06-2014 за Хонда, Граѓански,97-2014 за Хонда CRV,03-2006 за Хонда Елемент. ????【ТРКАЛА SPACER 5x4.5 за да 5x4.5 ПАРАМЕТАР】Дебелина : 1" или 25mm;Топ Модел : 5x4.5 за да 5x4.5 или 5x114.3мм да 5x114.3мм;Конец Стиснете : 12x1.5;Внатрешен Дијаметар : 64.1 mm. ????【ТРКАЛА ИЗОЛАЦИЈА 1 инчен ПРЕДНОСТ】Дизајнирани да се движат на тркала и понатаму се надвор од центар,давајќи им на вашите возила на повеќе агресивен став и овозможува подобро ракување карактеристики.Тие, исто така, се зголеми гуми царинење,поправи кочница caliper царинење прашања,дозволите инсталација на лифт/намалување на колекции и пошироко,поголеми,или во висока влечење гуми. ????【ТРКАЛА ИЗОЛАЦИЈА 5 ПОВЛЕЧИ БЕЗБЕДНОСТ】Направени од најдобрите вистински Т 6 палка на алуминиум,со топлина третираат и најтврдокорните 10.9 одделение завртки претходно инсталирани.На елоксирани површината обезбедува дополнителна отпорност на корозија.Исклучително здрав и лесни во споредба со челик spacer. ????【5x4.5 SPACER ве МОЛИМЕ ВНИМАНИЕ】Потребно дека ќе го ре-проверува вашето возило компатибилност во Опис на Производот ПРЕД купување. 1996-2004 за Акура РЛ. 2001-2004 за Акура CL. 2002-2006 за Акура RSX. 2004-2014 за Акура TSX. 2010-2014 за Хонда CR-Z. 2003-2008 за Хонда Пилот. 1999-2008 за Акура TL. 2003-2006 за Акура MDX. 1997-2001 за Акура Интегра Тип Р. 1991-2005 за Акура NSX (Задна Оска САМО). 1996-2004 за Акура RL2001-2004 година за Акура CL2002-2006 година за Акура RSX2004-2014 година за Акура TSX2010-2014 година за Хонда CR-Z2003-2008 година за Хонда Pilot1999-2008 за Акура TL2003-2006 година за Акура MDX1997-2001 година за Акура Интегра Тип R1991-2005 година за Акура NSX (Задна Оска САМО).Коси Седиште со Посилни Отпорни.Срцето на нашиот тркала spacer е во материјалот, а ние се земе сериозно.Сите наши палка алуминиум е снабден од мелница директно.Ние дури и briquette сите наши чипови и рециклирање на нив назад во иста фабрика.Својот среќен циклус и го задржува квалитетот во најчиста форма.Напредни површината со оксидација третман, трајни боја и нема да исчезнат лесно.На повлечи ореви се направени од старата школа процесот на производство, кои се нејзините корени од Детроит. CNC Прецизност Произведени со Тешко Елоксирани Третман.Тоа е толку важно воланот studs во дербито напредок.Секое тркало spacer е опремена со 4140 chromoly тркала studs, кои не само да ја надмине силата на OE но се обложени со GEOMET за 10 X отпорност на корозија текот на цинк.Произведени од страна на Фалсификувани 6061 T6 Палка Алуминиум.Нашите повлечи ореви задржете runout помалку од 2% од навој дијаметар.Оваа висока точност помага да се задржи вашата изолација каде што припаѓаат, безбедно на вашиот оска.

Особините

Купувачите избираат и