.

.

Edelmann 822560 Месинг 5/16 Превртено Одблесокот X 3/8 Цревото 90 Степени Лактот Фитинг

Edelmann 822560 Месинг 5/16 Превртено Одблесокот X 3/8 Цревото 90 Степени Лактот Фитинг

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дувачкиот две парче 90 степени машки лактот овозможува употреба во тесни простори, како и позиционирање на влезот каде точно ви треба. 5/16 инчен превртена одблесокот X 3/8 инчи црево.Наменета за користење со стандардни мулти-цел црево и црева стеги.Употреба на температури кои се движат од -40 С до +250 С и работен притисок до 60 PSI.Идеален за употреба на мал мотор гориво и масло линии, вакуум однапред системи, и evaporative емисии системи за контрола.Edelmann месинг две парче 90 степени машки лактите овозможи употреба во тесни простори, како и позиционирање на влезот каде точно ви треба.Карактеристики 5/16" превртено одблесокот X 3/8" руралните краеви.Наменета за користење со стандардни мулти-цел црево и црева стеги.Употреба на температури кои се движат од -40 С до +250 С и работен притисок до 60 PSI.Идеален за употреба на мал мотор гориво и масло линии, вакуум однапред системи, и evaporative емисии системи за контрола.Основана во 1909 страна на Ерик Edelmann да се обезбеди делови и прибор за илјадниците автомобилската индустрија, Edelmann Производство продолжи да расте, со додавање на линија на серво волан црева во 1959 година. Во 1970 година е донесен во прилог на Plews поделба и нивните смазка опрема и воздушна линија производи за Edelmann семејство.Денес, Plews & Edelmann е водечки дизајнер, производител и дистрибутер на широката палета на автомобилски делови и алатки продаваат на огромното мнозинство на маса трговец и на мало со авто делови продавници и трговија на големо автомобилски делови и индустриски дистрибутивни куќи во светот.

Особините

Купувачите избираат и