.

.

ФРАМ Екстра Guard Филтер за Воздух, CA10261 за Одберете Dodge, Ram меморија и Фунта Камион Возила

ФРАМ Екстра Guard Филтер за Воздух, CA10261 за Одберете Dodge, Ram меморија и Фунта Камион Возила

DEN 1531.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Обезбедува 2 X моторот заштита.Чист воздух филтер подобрува протокот на воздух и да го спречува нечистотија и прашина од внесување на моторот.На-пакет насоки и илустрации обезбеди јасни инструкции за инсталација.Следете ги препорачува промена интервали, како што е наведено во вашето возило сопственикот прирачник. 12, 000 миле промена интервали помогне да се спречи намален забрзување и коњски сили, додека помагање на подобрување на вкупните перформанси.ФРАМ Екстра Guard Филтри за Воздух се изведуваше со напредниот филтер медиумите дека е низ ригорозни тестирање и се докажани за да обезбеди 2 X моторот заштита од просечната водечките стандард малопродажната бренд филтер за воздух. 12, 000 милји промена интервали помага да се спречи намален забрзување и коњски сили, додека помагање на подобрување на вкупните перформанси.ФРАМ инженеринг лаборатории дефинира филтер за воздух категорија со обезбедување на јасни избор преку други филтри.Следете ги препорачува промена интервали, како што е наведено во вашето возило е сопственикот прирачник.Врз основа на Следење Група за тестирање на филтер ефикасноста на модели CA4309, CA8755 A, CA8039, CA326 и CA6479 и нивниот стандард малопродажната бренд противвредност според ISO 5011. СЛЕДЕЊЕ на моторот филтри за воздух се отстрани нечистотијата и загадувачи од воздухот пред да ги внесете вашите возила моторот и предизвика штета.Тоа е зошто нашите експерти во ФРАМ инженеринг лаборатории препорача промена на вашиот мотор филтер за воздух секој 12,000 милји.Лос filtros де aire del моторни ФРАМ eliminan ла suciedad y los contaminantes del aire antes де que puedan ingresar ал motor de su vehículo y causar daños.Es por есо que nuestros expertos en los laboratorios де ingeniería де ФРАМ recomiendan cambiar ел filtro де aire del моторни cada 12,000 millas.

Особините

Купувачите избираат и