.

.

Utoolmart 20 Поставува Двојно Капа Заковки Круг Занитвам сврзувачки елементи за Кожа Занает Украси 10mmx12mm

Utoolmart 20 Поставува Двојно Капа Заковки Круг Занитвам сврзувачки елементи за Кожа Занает Украси 10mmx12mm

DEN 230.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Карактеристики】- Вкупна Големина : 10мм x 12mm / 0.39-инчен x 0.47-инчен(Max.D*H) Боја : Злато На Ѕвонење. 【Апликација】- Примена во возбудлив, украсување, затегнување и сл.Особено погоден за сите видови на кожа ракотворби декорација, како што кожа случај или чантата, кожа нараквица, капа, чевли, ремен, можете да DIY ги како што сакате. 【Материјал】- Направен од висок квалитет на месинг, анти- ' рѓа, никел позлатен површина, држи сјај долго време, ефективно подобрување на способност на отпорност на корозија и декорација ефект. 【Предност】- Боја е Злато на Ѕвонење, ретро и сите натпревар стил. 【Забелешка】- Лесен за употреба, потребно е едноставна алатка за да ја завршите инсталацијата.Utoolmart Двојно Капа Заковки Круг Занитвам Fasteners Specifications* Вкупна Големина : 10мм x 12mm / 0.39-инчен x 0.47-инчен(Max.D*H)* Боја : Злато на Ѕвонење* Материјал : Месинг* Пакет Содржина : 20pcs x Круг Rivet Product Информации * Компресија заковки, исто така познат како брзо заковки или брза заковки, се одлични да се користи во текстил, багаж, чанти, чевли и текстилни апликации. *Компресија навртки може да се користи за да се придружите или да се зацврсти кожа, најлон webbing, тексас, и безброј други цврсти материјали. *Брза заковки доаѓаат во два дела : на матични и капа и се лесно да се инсталира.Прво, панч/cut/ударна дупка во секој дел; потоа, се притиска капа низ дупката и вметнување на матични; место на занитвам на цврста површина; конечно, хит на занитвам лесно со чекан или употреба на занитвам притиснете алатка. *Влијанието/притисокот ќе компресира капа и матични (оттука, "компресија занитвам") да се безбедно на материјалот.Декоративни заковки обезбеди совршена комбинација на форма и функција. *Изберете од базен метал и sterling silver заковки за кожни производи, steampunk дизајни, чанти, ремени, чевли и многу повеќе.Се облекуваат на вашите дизајни со светкавиот заковки! *Ние го препорачуваме возбудлив со дрвен блок за да избегнете оштетување на готовиот, декоративни страна на овие навртки.Наизменично, можете да поставите остатоци од кожа на челик блок за да се заштити декоративни занитвам глави.

Особините

Купувачите избираат и