.

.

Ле Creuset Емајлирани Леано Железо Потпис Sauteuse Рерна, 3.5 qt., Индиго

Ле Creuset Емајлирани Леано Железо Потпис Sauteuse Рерна, 3.5 qt., Индиго

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој сестран големина е совршена за супи, јадења и едно тенџере оброци.Широката база е одлична за браунинг месо на stovetop пред бавно braising или печење во рерна и скатен страни се олесни мешајќи.Шарени надворешноста глеѓ е шок-отпорни, за да се спречи chipping и пукаат.Песок-обоени внатрешни работи глеѓ има мазна заврши со кој се промовира caramelization, спречува лепење и се противи на дамки.Купола во облик на капакот се заклучува во вкус со промовирање на постојан проток на топлина и влага.Боја : Индиго На Sauteuse пан е наведнат страни и на голема површина идеална за крчка во и намалување.Нејзиниот хармоничен облик кој исто така работи и за searing, sautéing, braising и пржење.Нејзините леано железо изградба подобрува готвење процес, од страна на рамномерно дистрибуција на топлина и заклучување во оптимална количина на влага.Ентериерот на емајлот се противи chipping и кожата рамномерно, и ергономски рачки се обезбеди сигурен зафат, дури и додека го носи рерна mitts.

Особините

Купувачите избираат и