.

.

Пустински Кактус Југоисточна Мисури Државниот Универзитет SEMO Redhawks Полиестер Затворен Надворешен 3 стапки x 5 метри Знаме

Пустински Кактус Југоисточна Мисури Државниот Универзитет SEMO Redhawks Полиестер Затворен Надворешен 3 стапки x 5

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Платно,Полиестер.Премиум Квалитет - Секој од нашите знамиња функција четворни шевови на краевите за подолга трајност и функција дебел високо квалитетен платно материјал на крајот на знамето каде grommets се поставени.Материјал - Нашите знамиња се направени од 110g полиестер материјал и функција со две метални grommets на крајот.Две Двострано - Едната страна од знамето покажува дизајн како на сликата, додека задниот дел на знамето покажува дизајн во обратен начин.Пустински Кактус - Ние сме Чикаго-врз основа на Уверение ЛГБТ Бизнис Претпријатија.Пустински Кактус има за лиценцирање на договори за професионални лиги, бројни колеџи и универзитети, како и во други организации.Официјално Лиценцирани Производ - Пустински Кактус е официјално лиценцирани добавувачот за оваа институција, што значи институцијата ја одобри дизајн и Пустински Кактус плаќа авторски права за користење на ознаки.Дали сте во потрага по висок квалитет на лиценциран производ, кој е совршен начин да ја покаже својата гордост за вашиот колеџ, универзитетот, или институција?Нашите знамиња се совршен начин да ја покаже својата гордост додека се на издржување корисна цел.Секоја знаме карактеристики 110g полиестер материјал, четворни шевови на краевите за подолга трајност, како и две метални grommets.Дали сакате стилски декорација или подарок за некој посебно во вашиот живот, ние сме тука за да бидете сигурни дека ќе добиете ништо друго освен најдоброто.Ние нудиме други квалитетни лиценцирани производи, вклучувајќи lanyards, keychains, табличка рамки, и знамиња.

Особините

Купувачите избираат и