.

.

Ле Creuset Stoneware Наследство Опфатени Правоаголна Оброците, 4 qt. (12 x 9), Длабоко Теал

Ле Creuset Stoneware Наследство Опфатени Правоаголна Оброците, 4 qt. (12 x 9), Длабоко Теал

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

4-четвртиот опфатени правоаголна јадење направен од високо-отпуштен stoneware.Не-porous глеѓ заврши; отпорен на мириси, боење, chipping, и пукаат.Традиционалните scalloped страна се справува помогне да се обезбеди сигурна потпора за време на транспортот.Машина за миење садови-safe; рерна-безбедно до 500 степени Ф Мерки околу 11 1/2" x 7 3/4" x 2 3/4".Боја : Длабоко Теал.

Особините

Купувачите избираат и