.

.

Сива Poupon Dijon Синап (8 мл Теглата)

Сива Poupon Dijon Синап (8 мл Теглата)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Еден 8 oz.jar на Сива Poupon Dijon Сенф.Направени од истиот француски стил рецепт од 1777, Сива Poupon Dijon Сенф користи најдобрите состојки за квалитет, гурманските condiment.Направена со бело вино, #1 одделение сенф семе и зачини за урамнотежен, зачинета, и tangy вкус.Нашите крем dijon сенф има мазна текстура и храбар вкус за неограничени користи во рецепти.Обидете се да користите нашата dijon сенф како совршен сендвич шири.Додадете dijon сенф за подобрување на секој од вашиот омилен месо marinades.Одличен како потопување сос.Се тресат добро пред употреба.Фрижидер и по отворањето.Не замрзне.Resealable класичен Сива Poupon стаклена тегла.Уверение Кошер сенф.Отклучување на потенцијалот на сите вашите омилени храна со Сива Poupon Dijon Сенф.Бидејќи 1777, нашите dijon сенф се подготвени во согласност со оригиналниот рецепт од Dijon, France.Направени со #1 одделение сенф семиња, нашите бело вино исполнет сенф е споен со зачини за да им се понуди храбар вкус што се очекува од Сива Poupon.Донесе префинет вкус на Сива Poupon Dijon Сенф на вашиот омилен рецепт и да уживате во некои од пофини вкусови во животот.Обидете се со користење dijon сенф како сендвич шири за да додадете некои храброста да lunchtime.Микс нашите tangy сенф сос со оцетот и маслиново масло да се создаде вкусна салата, или да ја користите како состојка во вкусна dijon сенф маринада.Подобрување на секој од вашиот омилен пилешко или свинско entrees со Сива Poupon.Нашите dijon сенф доаѓа во 8-унца resealable тегла за лесна употреба.Дали сте правење ручек или да се подготвува за вечера, Сива Poupon Dijon Сенф ќе го подигнете вашиот следен оброк или повод.Пакувањето Може Да Варираат.

Особините

Купувачите избираат и