.

.

Преносни Гајгер Контра Професионални Дигитални Нуклеарно Зрачење Детектор BR-6 (Без Батерија)

Преносни Гајгер Контра Професионални Дигитални Нуклеарно Зрачење Детектор BR-6 (Без Батерија)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Гајгер Контра е дигитална нуклеарно зрачење детектор со вграден-во ГМ цевка сензор,со кој може да го тестира Бета и Гама зраци.Гајгер Контра Зрачење Детектор може да се користи во материјал инспекција,тестирање на животната средина,заштита од зрачење,radiopharmaceutical прегледи и така натаму.Гајгер Зрачење Dosimeter може да се користи за да се откријат сите радиоактивни предмети како мермер,камен,подот,храна,дрво и така натаму.Нуклеарно Зрачење Детектор со рачен контра/исклучување,започнете,и просечна избор на копчиња,која е лесно да се работи.Мини Гајгер Контра со големина на 13.5x7x3.8 см е помала со поголеми екрани,појасни мерни податоци и полесно ракување.Description Geiger counter е направен од здрав материјал кој е издржлив за долго време се користи.Тоа е дигитален нуклеарно зрачење детектор со вграден-во ГМ цевка сензор,со кој може да го тестира Бета и Гама зраци.Со помали и поголеми екрани,тоа е поудобно и полесно да се работи.Features Geiger контра-Боја : Црна.-Материјал : Пластика.-Големина : 13.5x7x3.8 см/5.31x2.76x1.50 инчи.Забележливо зраци : Бета гама rays Sensor тип : ГМ tube Energy опсег : 50kev-1.5 mev помалку од 30%, во Однос својствени на грешка е помало или помалку од 10%Чувствителност : 80cpm / USV / ко-60 Maximum доза еквивалент го оценувате : 99.99 usv/h Operating средина температура -25+45 релативната влажност е помалку од 95%Напојување : 2 АА батерии [не се вклучени], кога долгорочни тестирање е потребно, моќ може да се напојува преку USB port Instructions1. На копчето ЗА да се Подигне автоматски се прикажува реално време откривање interface2. Долго притиснете по исклучување на нула тековната consumption3. На молив триаголен копчето start се користи за да се измери просечната вредност.Во природната средина, позадинско зрачење fluctuates во рамките на одреден опсег.4. На син фонт се прикажува на врвот на екранот за real-time update на дозата го оценувате во "секунди".Тоа се карактеризира со големи флуктуации, брзо ажурирање брзина и силна реално време перформанси.Пакет Including1 * Гајгер контра.

Особините

Купувачите избираат и