.

.

Тешки Двојно Двострано Лента, 0.94 Инчен x 16 Метри Водоотпорен Монтажа Лента Супер Силен Две Двострано Лепило Пена Лента Слика Виси Ленти Дебели за Ѕидови Постер Авто

Тешки Двојно Двострано Лента, 0.94 Инчен x 16 Метри Водоотпорен Монтажа Лента Супер Силен Две Двострано Лепило Пена Лента

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

????【SUMMERBRITE ДВОЈНО ДВОСТРАНО ЛЕНТА】 - е тешка индустриска сила монтажа лента која им овозможува на снимката да се поврзе поефикасно со широк спектар на површини.Направени со акрил пена со 16ft должина, 0.94 инчен ширина и 0.024 инчен дебелина. ????【ТЕШКИ МОНТАЖА ЛЕНТА】 - обложена со силно лепило на 2 страни обврзници веднаш со долг, траен ефект, држи до 3lbs по sq.inch на собна температура и не остава остатоци или оштетување на повеќето површини.Препорачливо е да се зголеми поврзување на области за подобрување на лепливоста. ????【ВОДООТПОРНА ПЕНА ЛЕНТА】- со силен отпор на влага, влажност, и други екстремни температури, го прави погодна и за внатрешна и надворешна употреба.Таа користи запечатени пена да се изолира водената пареа, добро за кујна и бања. ????【СИЛНА селотејп】 - обврзници да широк спектар на мазни и чисти површини, како што се стакло, метал, пластика, тула, дрво, мермер и повеќе!Не се предлага за заднина, ткаенини, текстура ѕидови, тули и друг груб и не-стап површина. ????【ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЛЕНТА】 - одговара за повеќе наврати, како што се знаци, плочките со имиња, ѕид куки, scrapbooking, картички одлуки, тепих одредување, ѕид оркестарот како ЛЕД лента, светлата за инсталирање и постери / слика рамка виси, врати и прозорци украс за домот, училиштето и за статистика, автомобилската прикажува и персоналните возила, итн.За најдобри резултати, површини треба да се чистат со 50-50 мешавина на isopropyl алкохол и вода.Се воздржите од нејзино допирање на лепило за да се избегне контаминација.Се применуваат лента вертикално на задниот дел од објектот за уште тежина дистрибуција.Отстранување на лагер и да се обезбеди објект усогласување со склопот на површината.Направи фирма притиснете за да се создаде силна, трајна врска.Користете топлина пиштол или steamer да се намалат лепливоста.Подигнете на рабовите, со остар, рамни алатка.Кора на рабовите полека во една насока на акутна агол.Супер Силен Summerbrite Висока Густина Пена Печат Лента месеци лесно за траен, времето-отпорни бонд.Нејзината сила и зголемена густина прави неа залепена во повеќето површини и може да се одржи до 3lbs по sq.инч.Тоа е крајната инсталација решение, за надворешноста прикажува и други DIY проекти каде екстремни сраснување е потребно.Брзо Примена Совети : .За најдобри резултати, површини треба да се чистат со 50-50 мешавина на isopropyl алкохол и вода.Се воздржите од нејзино допирање на лепило за да се избегне контаминација.Се применуваат лента вертикално на задниот дел од објектот за уште тежина дистрибуција.Отстранување на лагер и да се обезбеди објект усогласување со склопот на површината.Направи фирма притиснете за да се создаде силна, трајна врска.Отстранување Совети : .Користете топлина пиштол или steamer да се намалат лепливоста.Подигнете на рабовите, со остар, рамни алатка.Кора на рабовите полека во една насока на акутна агол.

Особините

Купувачите избираат и