.

.

FullChea - Природни Alishan Улонг Чај Лабава Лист - Формоза Улонг Високите Планински Чај - Тајван Gaoshan Ulong Чај - Тајванскиот Зелена Улонг Чај за слабеење (8.8 мл / 250g)

FullChea - Природни Alishan Улонг Чај Лабава Лист - Формоза Улонг Високите Планински Чај - Тајван Gaoshan Ulong Чај - Тајванскиот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Направени во Традиционален Начин】 : Нашата Alishan Чај формоза улонг се рака берат, и растат бавно поради тенок воздух во високи надморски височини, единствена природна средина создадени водечки Alishan Тајван чај на домот вкус и совршено mellow вкус. 【Повтори Infusions】 : Во сува форма - светла зелен чај лист со карактеристична арома е свиткан во гранули.Во подготовка на чај лист се расплетка целосно, без промена на бои, може да биде пијалак повеќе од 3 infusions. 【Внимателно Одбрани Суровини】 : Ние избрани суровини според традиционалниот принцип : една пупка и 2 лисја, овие мека, нежна и lustrous лисја се цврсто валани на матичните во темно зелена и сјајни круг форми, добар материјал ќе биде што подобро устата чувство на Alishan ulong чај. 【Чиста Рака бере Улонг】 : ќе најдете некои произлегува кога подготовка Тајван улонг чај бидејќи нашиот Тајван улонг лабава лист е рака бере - Сите вистински Тајван улонг чај се рачно изработени во секој чекор.Имаме целосен Тајван чај тест документ и Тајван царинската декларација документи.Овој производ е легално се продаваат и се доставени од Кина. 【Неверојатни Функција】 : Gaoshan чај има големи Моќни природни антиоксиданси (единствениот најдобрата одбрана против слободните радикали кои се главна причина за стареење), тоа може да се врти назад на часовникот.

Особините

Купувачите избираат и