.

.

Ceptics Адаптер Приклучок Сет за World Wide Меѓународни Патни Use - Основи за Безбедно - Работи со мобилни Телефони, Полначи, Акумулатори, Камера, и Повеќе

Ceptics Адаптер Приклучок Сет за World Wide Меѓународни Патни Use - Основи за Безбедно - Работи со мобилни Телефони, Полначи,

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тип E/Типот F приклучокот, Европската "Schuko" приклучокот, ЦИЕ 7/17 (7/4, 7/7) (GP-9).Стандард : Тип G приклучок, велика БРИТАНИЈА, Дубаи, Притискаше ЦИЕ 7/16. Основани 3-Prong приклучокот. (Општ ЛЕКАР-7).Стандард : Тип Б приклучок, САД, Јапонија, Канада ЦИЕ 7/16. Основани 3-Prong приклучокот. (Општ ЛЕКАР-5).Стандард : Тип C приклучокот, ЦИЕ 7/16. Основи 2-Prong приклучок со кружни игли дијаметар 4.0 мм.Стандард : Тип I приклучокот, Австралија ЦИЕ 7/16. Основани 3-Prong приклучокот.Општ ЛЕКАР серија адаптери карактеристика една универзална влезниот приклучок за да го поврзете го приклучокот од речиси било која земја во светот, вклучувајќи го 3-prong Австралија приклучокот.Општ ЛЕКАР-5 PK вклучува 5 различни типови на адаптери за светски употреба.Оваа GP-5-PK World wide адаптерот може да се користи во следниве земји : Авганистан, Албанија, Алжир, Американска Самоа, Андора, Ангола, Anguilla, Антигва & Барбуда, Аргентина, Ерменија, Aruba, Австралија, Австрија, Азербејџан, Azores, Бахами, Бахреин, Balearic Острови, Bangladesh, Barbados, Белорусија, Белгија, Белизе, Бенин Бермуди, Бутан, Боливија, Bonaire, Босна и Херцеговина, Британски Девствени Острови, Брунеи, Бугарија, Burkina Faso, Бурма, Бурунди, Камбоџа, Камерун, Канада, Канарските Острови, Кејп Верде, Cayman Острови, Централноафриканска Претставник, Чад, Каналските Острови, Чиле, Кина, Божиќни Острови, Cocos Островот, Колумбија, Comoros, Конго.Демократскиот Претставник, Конго.Република, Островите Кук, Костарика, Côte На Слоновата Коска (Брегот На Слоновата Брег), Хрватска, Куба, Кипар, Чешка Република, Данска, Џибути, Dominica, Доминиканска Претставник, Источен Тимор (Тимор-Leste), Еквадор, Египет, Ел Салвадор, Англија, Екваторијалниот Гвинеја, Еритреја, Естонија, Етиопија, Falkland Острови, Faroe Острови, Фиџи, Финска, Франција, Француска Гвајана, Француска Полинезија, Габон, Гамбија, Грузија, Германија, Гана, Гибралтар, Грција, Гренланд, Гренада, Guadeloupe, Гвам, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Bissau, Гијана, Хаити, Хондурас, Хонг Конг (Кина), Унгарија, Исланд, Индија, Индонезија, Иран, Ирак, Ирска, Италија, Јамајка, Јапонија, Јордан, Казахстан, Кенија, Kiribati, Кореја.На Север, Кореја.Југ, Kosoyo, Кувајт, Киргистан, Лаос, Латвија, Либан, Либерија, Либија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Макао (Кина), Македонија, Мадагаскар, Брусница, Малави, Малезија, Малдиви, Мали.Република, Малта, Маријански Острови, Маршалски Острови, Martinique, Mauritania, Маурициус, Mayotte, Мексико, Микронезија, Мидвеј Острови, Молдавија, Монако, Монголија, црна Гора, Montserrat, Мароко, Мозамбик, Мјанмар, Nauru, Непал, Netherlan Основани 3 Круг Prong приклучокот.Максимален Капацитет До 3000 Вати (max 250 Volt, 13).Овие Адаптери нема да прифати приклучоци од Јужна Африка.Имаме највисок стандард адаптери, ако единицата престане да работи, ние ќе го замениме за слободни.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку нашиот веб-сајт.

Особините

Купувачите избираат и