.

.

Staub Леано Железо 9-qt Круг Cocotte - Црна Мат, Направени во Франција

Staub Леано Железо 9-qt Круг Cocotte - Црна Мат, Направени во Франција

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направени во Франција , Тешка тежина тесни-монтирање капак задржува влага шила на капакот се создаде дожд-шума ефект рамномерно се враќаат сокови назад кон храна.Фурна безбедно до 900 F/482 C без капак Капаци се фурна безбедно до 500 F/260 C , Никел челик knob.Мазна глеѓ дното работи на сите stovetops вклучувајќи гас електрична стакло керамичка индукција и халоген.Уникатен ентериер мат текстура резултати во исклучителни браунинг , машина за миење Садови безбедно рака мие, се препорачува.Како и сите емајлирани леано железо садови, нашиот рачно изработени парчиња се пукаше наопаку во печката.За да се обезбеди темелно enameling, тие се ротира со секој слој.Ова може да резултира во помали боја варијации од каде rim почина на решетката.Направени во Франција.Тешка тежина, тесни-монтирање капак задржува влага, шила на капакот се создаде дожд-шума ефект рамномерно се враќаат сокови назад кон храна.Фурна безбедно до 900 F/482 C без капак, Капаци се фурна безбедно до 500 F/260 C.Никел челик knob.Мазна глеѓ дното работи на сите stovetops, вклучувајќи гас, електрично, стакло, керамика, индукција, и халоген.Единствена, внатрешни работи мат текстура резултати во исклучителни браунинг.Машина за миење садови безбедно, рака мие, се препорачува.Боја : Мат Црна Боја.

Особините

Купувачите избираат и