.

.

FEL-PRO оперативниот СИСТЕМ 34408 Р Масло Тавата Заптивка Сет

FEL-PRO оперативниот СИСТЕМ 34408 Р Масло Тавата Заптивка Сет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДИЗАЈНИРАН ЗА НЕСОВРШЕНА ПЛАФОНСКИ ПОВРШИНИ Инженерните и произведен специјално за поправка на животната средина за да им помогне на печат несовршена плафонски површини.СУПЕРИОРЕН ПЕЧАТ Произведени со гумени компоненти за да се обезбеди доследна и долг живот печат низ целата масло тавата.Ја СПРЕЧУВА OVERTIGHTENING вртежен момент limiters помогне да се елиминира overtightening и заптивка разделување и extruding (каде што е применливо).OE-СТИЛ ЗАМЕНА ЗАПТИВКА Конструиран за OE-стил моделирани гумена заптивка замена.СЕКОЈ ДЕЛ ЗА ПОПРАВКА Fel-Pro заптивка поставува вклучува секој дел се потребни за поправка освен ако не е поинаку наведено.ИНЖЕНЕРИНГ ЕКСПЕРТИЗА Делови се дизајнирани, тестирани, потврдени и одобрени од страна Fel-Pro инженери низ ригорозни истражувања и развој.Масло протекување под возилото.Ниско нивото на маслото.Цигарите доаѓаат од моторот.Fel-Pro® дихтунзи нудат 100% возило справување со одредена апликација материјали да ви даде запечатување решенија со перформанси и издржливост професионалци доверба моторното масло протекување често може да биде проблематична.Овие не само што предизвика грозен дамки, но може да доведе до сериозни проблеми ако не се санираат.Тоа е зошто Fel-Pro обезбедува масло тавата дихтунзи кои се дизајнирани за поправка на животната средина за да им помогне на печат несовршена плафонски површини.Неслободни материјали и докажани технологии како Perma Dry и Perma Dry Plus помогне да се обезбеди сигурен печат дури и на повеќето проблематично апликации.Работа на масло тавата заптивка е да се спречи моторни масла од протекување надвор од масло тавата.Затворање на масло тавата на дното на моторот, масло тавата заптивка мора да го издржат стресот од две површини проширување, стеснувањето и триење додека запечатување на моторно масло.Fel-Про масло тавата дихтунзи функција одредена апликација вртежен момент limiters помогне да се елиминира overtightening, заптивка разделување и extruding и комерцијален запечатување решенија да помогне да се елиминира проблематична течење патеки.Да се направи за полесен инсталација, Perma Dry Plus масло тавата дихтунзи функција, еден-парче изградба која помага во намалување на потенцијалот за инсталирање грешки.

Особините

Купувачите избираат и