.

.

Медиокритет Обука долна облека Водоотпорен Бамбус Добра Ноќ Пелени Крпа Гаќи Перат Обновливи за Бебе момче/Девојка Деца bedwetting Обука Здолниште - Наместете го на 2 ст

Медиокритет Обука долна облека Водоотпорен Бамбус Добра Ноќ Пелени Крпа Гаќи Перат Обновливи за Бебе момче/Девојка Деца

DEN 480.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

бамбус.Увезени. ❤️Добар ноќен сон за секого : со водоотпорен обука pyjama, никој не треба да се нагоре во текот на ноќта. ❤️Висок квалитет за мир на умот : памук за надворешниот слој, TPU водоотпорен во средината, бамбус внатрешниот слој. ❤️Максимална удобен : бамбус и памучни нежно галење на вашето бебе е кожата без агитација за goodnite. ❤️Внимателен дизајн : дното копчиња за да се спречи крпа движат нагоре; мека и еластична бенд за стомакот. ❤️Пелена слободни : дише материјал се перат, еднократно, водоотпорен и абсорбента, нема повеќе пелена.Ништо не е повеќе фрустрирачки од разбудуваат во средината на ноќта за влажно кревет, уште спие пелена бесплатно е само расте процесот на секој родител е да се оди преку.Медиокритет обука панталони им даде на родителите за можноста да се задржи на деца е сув кревет во текот на ноќта.Со својата дише материјал, надворешниот слој - памук, средниот слој - TPU водоотпорен и внатрешниот слој - бамбус, тоа се вратиме на дете во удобен заврши без било протекување.TPU материјалот е отпорен на вода и бамбус е абсорбента, заедно ќе се одржи многу течност.Нека вашето дете оди пелена-слободни.Редовна пелена апсорбира течност, но вашето дете нема да го реализира овој кревет е влажно до следното утро, на тој начин може да предизвика осип на кожата и го одложи медиокритет обука процес.Со медиокритет обука пижами, што дете ќе го препознае креветот е влажно и се будам за промена.Со ова остварување, ќе се забрза процесот на не мокрење во текот на ноќта.Им помогне на вашето дете без пелена со овој медиокритет обука долна облека веднаш!Potting обука панталони се дизајнирани за 2-4 години на детето.Кога е време да се оди пелена слободен, ова здолниште ќе биде совршен транзиција вечер облека.Ве молиме имајте во предвид дека овој производ не е намера да го замени редовни пелена употреба, тоа е за да се спречи повремени кревет протекување во текот на медиокритет обука транзиција.Ако детето е се уште во пелена-носи фаза, ве молиме имајте на пелена.Иако медиокритет обука панталони апсорбира течност, тоа исто така зависи од количината и движењето на дете за време на спиење.Тоа сигурно ќе го намали драматично количина на течност може да протокот на кревет и, најверојатно, нема да има кревет на сите, но тоа не е гаранција.Ве молиме користете вашиот родителска пресуда за правилно користење.Во случај на било прашање, проблем или штета, ве молиме, контактирајте не преку : 1. Кликнете на "Vie Greenleaf" под "Купи Сега" копчето. 2. Кликнете на "постави прашање" копчето. 3. Изберете "цел јас сместени" опција. 4. Изберете "Прашање за производот" од паѓачкото мени. 5. Кликнете на "Напишете порака" копчето. 6. Напишете ја пораката и кликнете "Send e-mail" копчето.

Особините

Купувачите избираат и