.

.

SCITOO 5pcs Кислород Сензор Приклучок за Отстранување Алатка Клуч и Конец Chaser Сет со Конец Chaser Влијание-Приклучок

SCITOO 5pcs Кислород Сензор Приклучок за Отстранување Алатка Клуч и Конец Chaser Сет со Конец Chaser Влијание-Приклучок

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за】 1 Pc 3/8" длабоко broach штекер (3-1/8" долго). 1 Pc 3/8" низок профил crowfoot штекер клуч (1-1/4" долго). 1 Pc 1/2" офсет crowfoot штекер клуч (1 до 15/16" долго). 2 парчиња Тема Chasers : 1 Pc М12 x 1.25 мм, 1 Pc M18 x 1.5 mm.Ние нуди премиум услуга по продажбата и техничка поддршка на секој клиент. 【ФУНКЦИЈА】 Дизајниран за отстранување и вградување на кислород сензори, притисок на маслото за испраќање на единици и вакуум прекинувачи опремени со жици или вакуум цевки на повеќето возила.Обезбеди дополнителна потпора дури и во тешко да се постигне места. 【КАРАКТЕРИСТИКИ】 Изградена на високи перформанси хром vanadium за сила и издржливост.Заврши со Црна Оксид за да се спречи рѓа.Страна исечок дизајн овозможува лесен пристап до кислород сензор од дел и се спречува оштетување на жица. 【PLUG AND PLAY】 Универзална 6-точка 7/8" (22mm) приклучок за отворање одговара на сите хексагонални кислород сензор, заеднички 3/8" и 1/2" вози завршува може да се користи со ratchet или прекинувач бар. 【1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА】 Ние обезбедуваме 1 година гаранција, поддршка замени, врати и враќање на услугата.Ние ќе случајно испрати сина или црвена пластични предмети, освен за боја, тие се исти.Бидете сигурни дека автомобилот информации пред купување на тоа, се чувствуваат слободни да не Контактирате ако имате било какви прашања.Апликации : Повеќето Модерни Vehicles Package Содржина 1 Pc 3/8" длабоко broach штекер (3-1/8" долго)1 Pc 3/8" низок профил crowfoot штекер клуч (1-1/4" долго)1 Pc 1/2" офсет crowfoot штекер клуч (1 до 15/16" долго)2 парчиња Тема Chasers : 1 Pc М12 x 1.25 мм, 1 Pc M18 x 1.5 mm Features : Идеален за отстранување, инспекција, замена и инсталирање на загреан и unheated кислород сензори на повеќето возила Изградба на хром vanadium челик за дополнителна сила и издржливост отвор и дупчиња дизајн им овозможува на сокети да бидат опремени со текот на жици се подигнат, комерцијални и компактен овозможува дополнителна потпора во тешко да се постигне места.

Особините

Купувачите избираат и