.

.

DMJWAN Диносаурус Рамнотежа Кул Математика Игра за Возраст 3 4 5 6 7+ годишни Момчиња и Девојчиња, Подароци , Забава & Образовни Диносаурус Скала Математика Играчка , Совр?

DMJWAN Диносаурус Рамнотежа Кул Математика Игра за Возраст 3 4 5 6 7+ годишни Момчиња и Девојчиња, Подароци , Забава &

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Идеален Наставата Играчки】математика пребројување на играчки со симпатична диносаурус форма може да го стимулира дете е љубопитност.Градење на децата интерес во учат преку игра.Подобри Меморијата. 【63 PCS Образовни Игра Поставите】Овој диносаурус рамнотежа пребројување игра сет заврши со диносаурус рамнотежа скала, 2 скала пан, 19 малку диносаурус, 1-10 броеви, 30 двојно страни картички и лесен-за-прочитате упатството. 【Безбедност Материјал】На диносаурус рамнотежа играчки изработени од АБС која е безбедно, не-токсични и невкусна.Тие се внимателно врежан без burrs, трајни и долго време се користи.Додека играте на сигурно, богата боја, исто така, може да го подобри децата когнитивни способности. 【3 Нивоа Картички】На двострано картички се покаже три различни нивоа, можете да го направите на математика игра со вашите деца како шоу на картички се обезбедени.Започнете математички вештини и да се поттикнуваат на учење со инспирирање на мулти-ниво на учење игри. 【Одличен Подарок за Деца】Dinosaurt Рамнотежа, ја подобрува меморијата, поттикнува интерактивна игра и да им помага на развој на фината моторика вештини.Симпатична графика и шарени дизајн се око-фаќање за целото семејство!Добиете години и млади деца на пребројување на гласовите и математика брз пат!тоа е голем дар за 3,4,5,6,7 години момчиња и девојчиња. ✔ Помогне на вашето дете да развие умот за математика, критичко размислување, брзо функцијата на мозокот и повеќе со овие интерактивни и додаток на едукативни игри!. ✔ Диносаурус форма број пребројување на играта е забавен начин за да дознаете едноставен додаток со виси еднакви броеви блокови на едни со рака да се балансираат скала. ✔ Кул математика игра е совршен за деца на возраст од 3 4 5 воведување на основни математички концепт на телесната тежина и рамнотежа.Таа е идеална алатка настава за родители, семејства и наставниците, одлична за поттикнување и зајакнување на мулти-димензионална учење дома, на училиште, градинка за време на часови за седници.Во ниво-1. Ќе видите голем број и мачки на картичката.Едноставна пресметка на броеви им овозможува на децата да стапат во контакт со броеви и да се разбере броеви.Се посветам на пребројување на способност.Ниво-2. Ќе видите голем број или диносаурусите на картичката.Најдете соодветните број или диносаурус.Само кога ќе го најдете точниот одговор може да ви рамнотежа рамнотежа.Се посветам на деца размислување.Ниво-3. Ќе видите прилог формула на картичката.Комплицирано тоа им овозможува на децата да имаат подлабоко разбирање на тајната на математиката.Се посветам на математичко размислување.Ова е играчка за деца рано математика образование.Тоа може да се користи како роденден, Божиќ подарок, денот на Благодарноста и други празници, како подарок за девојчиња или момчиња.Интересни методи за учење и симпатична диносаурус слики може да ги привлече деца интерес.

Особините

Купувачите избираат и