.

.

ТБ Шумата 4535 TL453531116 Коси Заклучување Черупка, Леано Железо, Инчен, 3.6875 се Роди, 1200 кг/во вртежен момент, Стандарден Дизајн, Стандард Keyway

ТБ Шумата 4535 TL453531116 Коси Заклучување Черупка, Леано Железо, Инчен, 3.6875 се Роди, 1200 кг/во вртежен момент, Стандарден

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Коси заклучување черупка со вртежен момент капацитет од 1.200 лица во lbs за монтажа на макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.Флеш-монтирани черупка со сплит коси намалена за монтажа ширина и тесна менгеме да шахти.Леано железо за отпорност на абење, galling, и корозија.Внесувањето на окното за да се спречи вратило од ротирачки во черупка.Заменлив со коси заклучување bushings од различни производители.Оваа ТБ Шумата 4535 коси заклучување черупка со вртежен момент капацитет од 1.200 лица во lbs е направен од леано железо и се користи за монтирање на коси заклучување bushed макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.Тоа е рамна монтирани намалена за монтажа ширина и има сплит коси за тесна менгеме да шахти.На черупка е направен од леано железо за отпорност на абење, galling, и корозија.Тоа е внесувањето на окното за да се спречи вратило од ротирачки во черупка, и тоа е заменлива со коси заклучување bushings од различни производители.Оваа коси заклучување черупка се користи во автомобил, градежништво опрема, земјоделски машини и апарати за дома, меѓу другите.Bushings се цилиндрични делови се користат да се качи pulleys, sheaves, sprockets, или други компоненти за да се вози шахти за пренос на механичка енергија.Повеќето bushings се подели и да има заострените надворешната површина, па тие ќе се стега да вратило кога заострените против заострените понесе на управувано компонента.Тие се направени од издржлив метали како леано железо и челик.Bushings се користи во автомобил, градежна опрема, и машински алати, меѓу другите.ТБ Дрво е производители bushings, pulleys, спојки, и електронски моторни контроли.Компанијата, основана во 1857 и со седиште во Chambersburg, ПА, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008.

Особините

Купувачите избираат и