.

.

Ајде да Го Добиете: Мафијаш Мотивација 101 Експлицитна Стихови

Ајде да Го Добиете: Мафијаш Мотивација 101 Експлицитна Стихови

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Опис на производот Без разлика што се обезбедени, а hustler е само добра како и неговата реч.Со Атланта служат до некои од најжешките производ во рап игра, мајчин син Young Jeezy стои како една од највозбудливите трговци на кул да се појават во години.Благодарение на подземни сведоштва како 'Airforces', 'Така Icey', и 'Стапица или Умре' Jeezy доверба и автентичен стил брзо направени верниците надвор од некои од најголемите играчи во играта.ЕКСПЛИЦИТНА ВЕРЗИЈА.Def Jam. 2005 година. Young Jeezy е тешко кршење на нови простори во викане бескрајно за сличностите помеѓу стапица игра и рап игра.Тој се приклучува на истакнати линија на поранешниот 'dog slangers претвори MCScarface, Jay-Z, на Clipse, Biggie, итн.Сепак, и покрај блискоста на Jeezy теми, ова Атланта рапер успеа да направи би-крајбрежните поздравниот преку силата на неговиот микрофон присуство и харизма.Како стенд-надвор член на АТЛ е Boyz N Tha Хауба, Jeezy има истакнати самиот против областа на современата rappers.Повеќе солиден од Игра, иако не е толку стара како Cam'ron, Jeezy работа-коњ проток и текстот се обвиткан во сугестивна улица-ниво на реализам.Иако Јужниот влијание е очигледно во многу албум, испитување и crunk влијание удира, тој покажува голема разновидност на звук избор вклучително и на неговата актуелна улица anthems за ова лето како"Стапица Ѕвезда," "Мојот Хауба", и sublimely меланхолија "Оди Луди." Оливер Ванг.

Особините

Купувачите избираат и