.

.

На Премиум Мотор Воздушен Доводната Цевка Цевка за Замена за Хонда Спогодба 2003-2007 Година(V6 3.0 L Само) Акура TL 2004-2006 V6 3.2 L

На Премиум Мотор Воздушен Доводната Цевка Цевка за Замена за Хонда Спогодба 2003-2007 Година(V6 3.0 L Само) Акура TL 2004-2006

DEN 236.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Возило Fitment】Компатибилен со Акура TL База 2004-2006 3.2 L Седан; Компатибилен со Хонда Спогодба ЕКС 3.0 L, LX 2003-2007 година Купе Должина : 7 инчен; надворешен Дијаметар : 3.25 инчи; Крај 1 Облик : Тркалезна; Облик : Моделирани Собранието; Материјал : Гума). 【Купи со Доверба】OE замена на Воздухот Црево, лесно да се инсталира.Тој е направен од гума материјали кои содржат компонента на високо-истрајност влакна.Со висок квалитет и сигурен на перформанси кои не само што ќе ги подобри антиоксиданс и анти-стареењето, но, исто така, целосно се спротивстави на пукнатини предизвикани од сушење и да се спречи омекне од висока температура. 【Важноста на Делови】На внесувањето воздух црева игра важна делови кои поправки помеѓу внесувањето воздух кутија и гас тело на возило, кое се поврзува на филтер за воздух кутија и доза колектор.Како што се проверка на моторот светлина, слаба економичност на горивото и двоумење за време на забрзување можеби предизвикани од вашиот внесувањето воздух црева се развива пукнатини или мали дупки, под овие околности, треба да го замени навремено. 【Референтен Број】(Бидете сигурни дека овој дел се вклопува вашето возило точно) ОЕМ Дел Број : 17228-РКА-A00, 17228 RCAA00, 696-001. A-премија е еден од најбрзорастечките автомобилски резервни делови онлајн услуги во Америка, се повеќе и повеќе нови квалитетни делови ќе бидат достапни од-премија.Со повеќе од 10 години искуство во индустријата, премиум инженери се специјализирана за развој, производство и дистрибуција на сигурен авто делови.Сите премиум делови ќе ги исполнуваат или надминуваат OE спецификации, кој ќе биде идеален избор за да го замени вашиот скршени делови.Спогодба ЕКС 2003-2007 ГОДИНА 3.0 L Coupe/Седан.Спогодба LX 2003-2005, 2007 3.0 L Купе.Спогодба LX 2003-2007 ГОДИНА 3.0 L Седан.Спогодба SE 2005 3.0 L Купе.Спогодба Специјално Издание 2007 3.0 L Седан.TL База 2004 3.2 L Седан.TL База 2005 Година 3.2 L Седан.TL База 2006 3.2 L Седан.

Особините

Купувачите избираат и