.

.

3 Пакет Целосна Покриеност Concealer Крем Шминка, Водоотпорен Мат Мазна Concealer Пенкалата за Темна Дамка Под Очи Кругови/Флеки (3×6g/0.2 Оз, 30 Светлина Природни)

3 Пакет Целосна Покриеност Concealer Крем Шминка, Водоотпорен Мат Мазна Concealer Пенкалата за Темна Дамка Под Очи Кругови/Флеки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

МУЛТИ-КОРИСТЕТЕ КРЕМ CONCEALER.Добар concealer може да се лажни ноќниот сон, дај илузија на беспрекорна кожа, па дури и го замени фондацијата.Но, најдобри concealers не се само за исправување.Concealer исто така, може да се користи за да се нагласи и контура, чистење на рабовите на кармин, а се однесува како база за сенки.Нашите про целосно покривање concealer крем сет од 3 ги има сите функции кои ви се потребни за совршена шминка.ЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ CONCEALER : Целосна покриеност пенкалата може да ги покрие повеќето лицето недостатоци како и темни кругови под очи кругови, црвенило, лузни, флеки и birthmarks.Ви даваат природен беспрекорен изглед.Нежен, лепило и вентилација, мазна да аплицираат, лесна-за-мешавина, emollient-врз основа concealer формулиран за да се обезбеди нетранспарентно покриеност, може да се користи како основа, како и особено за сува кожа.ВОДООТПОРЕН СКРИЕ ШМИНКА : водоотпорен и долго-носи, ефикасно биланс на нафта лачење со хидратантна состојка, balancee бојата на кожата.Направи кожата природни и свиленкаста, да ги задржи на шминка поправи и природни.Погоден за сите типови на кожа.МАЗНА ТЕКСТУРА CONCEALERS во широк спектар на нијанси кои ги задоволуваат вашите потреби : Овој лесен-за-мешавина крем торта формулација е достапен во широк спектар на бои.Покриеност може да се движат од чиста да се непроѕирни.ПРЕПОРАКА ЗА НИЈАНСИ ИЗБОР : 20# highlight color, фондацијата за светлина тонот на кожата или highlighter за сите тонот на кожата. 30# светлина природни, concealer или фондацијата за кул и топло тонот на кожата. 40# природна боја, concealer или фондацијата за топло тонот на кожата. 52# топло природни concealer, фондацијата за средно топло тонот на кожата или да се соочи сенка за сите тонот на кожата.

Особините

Купувачите избираат и