.

.

Ravensburger Лавиринтот Семејство Одбор Игра за Деца и Возрасни лица на Возраст од 7 и Милиони Продадени, Лесно да се Научат и се Игра со Голем Реприза Вредност (26448)

Ravensburger Лавиринтот Семејство Одбор Игра за Деца и Возрасни лица на Возраст од 7 и Милиони Продадени, Лесно да се Научат

DEN 599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Она што Ќе Добиете за – Лавиринтот доаѓа со 1 плочата, 34 лавиринт плочки, 24 богатство картички, 4 енергична игра на парчиња, и инструкции.Забавна Игра Искуство – Во Лавиринтот, Ravensburger е многу популарен одбор игра за деца и возрасни, играчите се најде најкраткиот пат низ l abyrinth да се победи.Во играта, играчите имаат за цел да стигнат до сите нивни богатства и цели како што се движат по должината на одборот, менувањето на лавиринт како тие одат заедно.Лавиринтот поддржува 2 до 4 играчи на возраст од 7 и горе и се игра во 20 до 30 минути.Лесно да се У nderstand јас nstructi ons – Високо квалитетни, лесно да се разбере инструкции се направи тоа е можно да почнете да играте веднаш.Долго Т erm П uality – Ravensburger е производство на квалитет на игри за на глава, страна, и срце за над 130 години.Над 20 милиони Лавиринтот игри се продаваат.Стил : Лавиринтот.

Особините

Купувачите избираат и