.

.

ЕДЕН Декоративни Метал Поддршка Заградата 6x7 или 7.75x 9.75 Полица заграда, Метал полица заграда, Железо полица заградата, Лебдејќи полица, Shelving

ЕДЕН Декоративни Метал Поддршка Заградата 6x7 или 7.75x 9.75 Полица заграда, Метал полица заграда, Железо полица заградата,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој оглас е за ЕДЕН поединец 6"x7" или 7.75"x 9.75" заградата.Рачно изработени во Планините на Северна Каролина.Овие убави загради може да се користи за Полица Поддржува, Corbels, Mantels, Мермер/Гранит Countertop Overhang Поддржува, или само нешто што би сакале да додадете декоративни допир да.Загради се 6"x7" или 7.75"x 9.75" и може да се превртува која било насока за да ги собере многу апликации.Задниот дел е 2" широк и криви дел е 1-1/2" широк.Сите челик е 3/16" дебели на 6"x7" големина.Главната рамка на 7.75"x 9.75" заградата е 1/4" дебела.Постојат два 1/4" дупки за монтажа на секоја нога на 6"x7" заграда, и три дупки за монтажа на секоја нога на 7.75"x 9.75" заградата.Боја : Рамни црни како на сликата.На оптоварување : имаме оптоварување се тестираат сите загради за да 75lbs/заградата кога се монтирани на ѕид studs.Овој оглас е за ЕДЕН заградата.Хардверот НЕ е вклучена бидејќи секој лична апликација ќе бидат различни.Превозот и ракувањето : Ние сакаме да се работи брзо, кога ние ги ред, па ние сме сигурни дека ќе се направи премногу.Ние се обидуваме се потрудиме да имате на вашиот загради се испраќаат надвор на истиот ден ќе цел, но понекогаш тоа е следниот ден.Ние брод Приоритет Пошта 2-3 ден превозот.И, се разбира, БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ!!Се надеваме дека ќе ги сакам колку што тоа го правиме!!Испрати порака за custom sizes Планина Метали.

Особините

Купувачите избираат и