.

.

Rokinon Cine ДС DS24M-MFT 24mm Т1.5 ЕД КАКО АКО UMC Целосна Рамка Cine Широк Агол Леќа за Олимп и Panasonic Микро Четири Третини

Rokinon Cine ДС DS24M-MFT 24mm Т1.5 ЕД КАКО АКО UMC Целосна Рамка Cine Широк Агол Леќа за Олимп и Panasonic Микро Четири

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Отворот спектар на Т1.5 - T22. Новиот DS линија, тоа е боја заменети со други Rokinon ДС леќи и да имаат унифициран опрема и отворот позиции меѓу сите Rokinon Cine ДС леќи. 47.6 степени агол на гледање.Минимална фокусирајќи се на растојание од 9.8 инчи; користи филтер големина на 77mm.Новиот Rokinon Cine ДС 24mm Т1.5 Широк Агол Cine Леќа е еден од Rokinon е ново воведени 2 генерација на cine леќи под своја CINE DS линија.На Rokinon Cine ДС состав има 3 основни предности : 1) Сите брзини се обединети меѓу сите Rokinon Cine ДС леќи.Фокусот и отворот брзини се токму порамнети, така што корисникот не мора да се ре-приспособи неговата/нејзината следат фокус кога се менуваат од леќи. 2) новиот Филм ДС леќи сега функција двоен фокус скали, една на секоја страна. 3) Сите на Cine ДС леќи се тестирани за да биде боја исти да се обезбеди иста боја & разлика во видео продукција.

Особините

Купувачите избираат и