.

.

Vodisa 10 Боја Шминка Контура Палета-Крем Concealer Комплет - Blemish Лице Contouring Highlighter Палета - Елегантни Козметика за Професионална База Основа Убавината ја сочинуваат Крем Ш?

Vodisa 10 Боја Шминка Контура Палета-Крем Concealer Комплет - Blemish Лице Contouring Highlighter Палета - Елегантни Козметика

DEN 767.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПАКЕТ - Vodisa Крем Контура за Полнење 10 боја шминка маскирна blemish concealer палета.Користење најчесто се применува нијанси, обезбедува најдобрите боја на кожата натпревар и гарантира traceless и природен крај.Тоа е во одличен квалитет и толку разновиден и практично да се користат повеќе лесно да се стави на, лесно да се применуваат со concealer четка, многу blendable да се создаде сенка што треба.ФУНКЦИЈА - Нашите Крем Контура Комплет содржи крем фондацијата/concealer нијанси за контура и просветувајќи креми за истакнување.Се создаде илузија на поголем јаготки, помал челото, а помек jawline или потенок носот додека цртање светлина во областите што сакам да го истакнам.Спакуван во елегантни, патување-friendly палета.Одлично за секојдневна употреба или за посебни прилики.ФАНТАСТИЧЕН - На Vodisa Козметички Крем Контура Комплет содржи 10 blendable, свилен креми кои се дизајнирани да sculpt, дефинирање и нагласи вашето лице.Сите се обликуваат и да се нагласат нијанси може да се меша и се исти.Можете да се создаде совршена комбинација, која ќе работи за вашите тонот на кожата, дали тоа да биде фер да се лесни, средни или темна.Секој крем е високо пигментирани со неверојатна payoff.Дизајниран за да постепено се изгради до вашиот контура и се потенцира за беспрекорна, airbrushed ефект.УДОБЕН - На Vodisa Крем Concealer Контура Комплет е направен со состојки од највисок квалитет.Таа се става се што ви треба за да се постигне посакуваната контура се погледне во една палета.10 убава Контура и Нагласи креми не содржат talc или Parabens.Не-мрсна формула е идеален за повеќето типови на кожа се движат од мрсна да сува или чувствителна.Сите наши производи се 100% Вегетаријанци, Суровост-free & Глутен слободни.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН - Vodisa контура колекционерски содржи 10 blendable формули да sculpt и дефинирајте карактеристики.Овие Concealer Палета се крем concealers кои нудат страшно покриеност.Светлата боја е погодна за црвенило, појава на акни и така натаму.Среден боја е совршена за темните сенки во под-око област.Vodisa - Мојата Убава Живот За Примена На Шминка Совршено.

Особините

Купувачите избираат и