.

.

ТОП СВЕТЛА Рамнотежа Математика Игра за Деца на Возраст Од 3-5, Рамнотежа Пребројување на Математика Игра за Девојчиња и Момчиња, МАТИЧНИ Учење Играчки за 3 4 5 годишн?

ТОП СВЕТЛА Рамнотежа Математика Игра за Деца на Возраст Од 3-5, Рамнотежа Пребројување на Математика Игра за Девојчиња

DEN 599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

БИЛАНС на МАТЕМАТИКА ИГРА БРОЕЊЕ ИГРАЧКА : Ова Montessori Рамнотежа Математика Игра вклучува мечка скала, 10 колачи, број блокови 1-10, 10 хартија пари, и 1 настава на состојба, децата можат да ги користат да се направи забавно математика активности.Децата можат да го најде вистинскиот број на торти и број на блокови и да ги поставите на двете страни на скала за да ги задржи избалансиран.Покрај тоа, тие може да се користи хартија пари за купување и продавање на трансакции.ГОЛЕМА EARIY УЧЕЊЕ ИГРАЧКА : Преку играње со овој МАТИЧНИ учење играчки за 3 годишна возраст, тоа може да им помогнат на децата да ги разберат броевите и покрај тоа лесно.И да научат концептот за рамнотежа.Исто така, може да помогне да се развие вашето дете е боја и број признавање, моторни вештини, логично размислување и решавање на проблеми вештини.Совршен Баланс Математика Игра броење играчка како уникатен подарок за вашето дете на Божиќ и другите празници.ЗАБАВЕН НАЧИН ДА се НАУЧАТ МАТЕМАТИКА : Користете хартија пари да се купуваат и продаваат торти за да им помогнат на децата да ги разберат основните финансиски quotient на купување и продавање на концептот.Кога децата се играат со Готвач Мечка, оваа Рамнотежа Математика Игра едукативни играчки може да им помогне да се воведе идејата на пребројување на гласовите и бројот признавање и учење на основните додавање и одземање!.Се ПРИМЕНУВААТ ДО ДОМА ИЛИ во УЧИЛИШТЕ за УПОТРЕБА : Оваа Рамнотежа Математика Игра броење играчка може да се користи дома за 3 4 5 години девојката на момчето да учат броеви, бои и основната аритметика.Тоа е исто така одлично средство за учење на наставниците за употреба во предучилишните установи и детски градинки да ги учат учениците како да учат математика.СУПЕРИОРЕН И БЕЗБЕДНО МАТЕРИЈАЛ : Овие Рамнотежа Математика Игра броење играчка се направени од високо квалитетни пластични материјали, не-токсични, добро направена.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со вашите деца да си играат со него.Силна и тешко, не е лесно да се скрши, која ја гарантира оваа рамнотежа играчка има долг живот време.И даваме 100% гаранција за квалитет.Тоа е најдобар математика manipulatives играчка за дете над 3 години за да се просветат математика.Topbright upholds мисијата на "светне децата талент", одгледување деца интерес за учење преку билансот математика игра, осветлување до математички вештини и предизвикувачки математика тестови на различни тешкотии.Билансот на состојбата укажува дека формирањето на равенката ќе се направи полесно за дете да се разбере, за што започнуваат со малку мозок, подобрување на способноста да им помогне на дигитална идентификација.

Особините

Купувачите избираат и