.

.

Casio G Шок-ANI/Digi-Соларни/Атомска-200M Wr (AWGM100-1ACR) (Модел: AWG-M100-1ACR)

Casio G Шок-ANI/Digi-Соларни/Атомска-200M Wr (AWGM100-1ACR) (Модел: AWG-M100-1ACR)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Увезени.Мулти-Бенд Атомска Timekeeping, Тешки Соларна Енергија (Прибл.на животниот век на батеријата : 6 месеци на целосна наполнетост (без дополнително изложеност на светлина), Шок Отпорни, 200 M Отпорни на Вода, Целосна Авто ЕЛ Осветлување со Afterglow, Нео-brite Прозрачна Раце и Маркери, Светот Време -31 пати зони (48 градови + UTC), градот кодот екранот, летно сметање на on/off , 5 Дневен аларми, Час време сигнал. 1/100 вториот stopwatch (стоперка)- Мерење на владата : Поминато време, сплит време, 1-2 место времиња, countdown timer (Тајмер)- Текст опсег : од 1 минута до 24 часа (1 минута зголемувања и 1-час зголемувања), Целосна Авто-календар, 12/24-часовен формат, Копче за работење на ѕвонење за вклучување/исклучување, Батеријата индикатор, заштеда на Енергија функција.Точност : +/-15 секунди месечно (без сигнал калибрација).Опис на производот врз Основа на претходниот успех на оваа подобрена верзија вклучува Мулти-Групата 6 Атомска Timekeeping, 5 дневен аларми и Целосна Авто LED светло.Го види, исто така, се карактеризира со уникатен рачно прилагодување и способност во која корисникот може да се префрлат на рацете надвор од патот на дигитални прозорец за полесно прикажување.Ова може да биде многу корисно кога часовници стоперката или countdown timer (тајмер) функции се користат.Црна смола аналоген и дигитален часовник со црно лице.Бренд Приказна Casio With лансирањето на првата види во ноември 1974, Casio влезе во рачен часовник на пазарот во време кога watch индустрија имаше само открив дигиталната технологија.Како компанија со врвни електронска технологија развиена за џеб калкулатори, Casio влегол во областа убедени дека тоа може да се развие часовници кои ќе ја води на пазарот.Денес, Casio се фокусира своите напори на соларен радио-контролиран часовници : вграден-во соларна батерија елиминира непријатност за замена на батерии, за атомска timekeeping значи корисници никогаш не треба да го ресетирате времето.Неодамна, Casio започна серија на Bluetooth гледа дека синхронизација на корисниците на мобилен телефон автоматски да го ажурирате времето.Casio е секогаш се движи време напред.

Особините

Купувачите избираат и