.

.

Монро Шокови & Рамења RoadMatic 181572L Кочење и Серпентина Пролет Собрание

Монро Шокови & Рамења RoadMatic 181572L Кочење и Серпентина Пролет Собрание

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОБРЗО, ПОБЕЗБЕДНО, ПОЛЕСНО И ЦЕЛОСНА ПОПРАВКА Вклучува сè што ви треба за кочење замена во еден, целосно се собраа единица, без потреба за пролет компресор.ДОБИЕТЕ ПОВЕЌЕ МИЛЈИ ОД ВАШИОТ ВОЗЕЊЕ Инженерните и се вклопуваат и се вози тестирани за да се исполнат OE spec.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА Целосно интегриран дизајн намалува инсталација пат, елиминирање на потребата за пролет компресор.Во согласност ПЕРФОРМАНСИ Карактеристики азот гас-полнење и сите временски услови течност за подобрување на возење и ракување.ПОКРИЕНОСТ Достапни за домашните и увоз на патнички автомобили, лесни камиони и спортски автомобили.Лабаво инсталирате 1 или 2 горниот монтажа ореви и позиција во долните кочење монтирање на управниот зглоб собранието.Инсталирање на долниот монтажа завртки и пониски возило на земјата.Лоцирање на производителот вртежен момент спецификации.Вртежен момент пониски завртки и безбедна горниот монтажа ореви во наизменични шема.Монро Шокови & Рамења Road Matic 181572 L Кочење и Серпентина Пролет Собранието Дизајниран за да се поедностави процесот на инсталација, Road Matic кочење собранија ги вклучува сите компоненти потребни за кочење замена во една, целосно се собраа единица.Ова целосно интегриран дизајн помага во намалување на инсталација пат, елиминирање на потребата за пролет компресор.Конструиран да ги исполни OE спецификација на производот, може да смета на Road Matic кочење собранието за да добиете повеќе милји од вашето возило.Добиете повеќе милји од вашиот возење со Road Matic кочење собранието.Вклучувајќи ги и сите компоненти потребни за кочење замена без потреба за пролет компресор, оваа целосна кочење собранието карактеристики на кочење, серпентина пролет и кочење планината preassembled за лесна инсталација.Кочење собранија се изврши две главни работи : се изврши амортизацијата функција како амортизер и да се обезбеди структурна поддршка за возилото суспензија со поддршка на пролетта и задржување на гуми во усогласена позиција.

Особините

Купувачите избираат и