.

.

12.5 Инчен Магнетни Патување Шаховски Сет со Виткање Шаховска Табла, Шах во Собата за Возрасни, Преносни Шах Сетови, Патни Игри за Деца, Идеален Подароци за Децата Поч

12.5 Инчен Магнетни Патување Шаховски Сет со Виткање Шаховска Табла, Шах во Собата за Возрасни, Преносни Шах Сетови, Патни

DEN 407.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

⚪⚫【Подвижни Магнетни Шаховски Сет за Патување 】Со виткање магнетни шаховска табла, тоа е лесно за чување и не заземаат премногу простор, можете лесно може да го ставите во куфер.Ќе ги преземат кратко или долго патување, тоа е апсолутно идеална за патување игра за забава.Исто така, Дизајни со силни магнетни функција, магнети се доволно силни за да се одржи на парчиња во место, шаховски фигури не се движат кога некој испакнатини нив.Тоа е игра на идеален за патување шах отворено. ⚪⚫【Количка & Силни Магнетни】одборот набори на половина и го затвора цврсто, можете да го користите да се вчита на шаховски фигури како случај.Така што не би му било на парчиња да падне од кој е уредно функција.Одборот и парчиња се магнетни, на шаховска табла е дури, се чувствува bottoms се рамни и магнети задржете добро, тие не падне лесно и може да биде погоден за играње. ⚪⚫【Совршена Големина за Возрасни и за Деца】Совршена големина, пристојно магнетни шаховски сет, свитлива шаховска табла, кои се вклопуваат лесно во ранец, компактен за патување употреба.Тоа е совршен избор за почетници и шах љубовници.Исто така, може да се користи во различни ситуации, како што се конкуренцијата, образование, и патување. ⚪⚫【Лесни, но Силни Шаховски Сет 】магнетното шах се постави вклучувајќи виткање шаховска табла и 32 парчиња шаховски фигури.Сите се направени на КОЛКОВИТЕ, тоа има добри перформанси на отпорност, која ги задоволува вашата секојдневна употреба.Собата е лесен, и делови се многу јасно дефинирани.Одборот исто така доаѓа со А-Ж и 1-9. Ова е многу пристоен шаховски сет, особено за патување. ⚪⚫【Она што ќе Добиете за】на Високо квалитетни магнетни постави и добри услуги на клиентите.Ние се проверуваат сите производи пред ние брод на нив и надвор, што не се грижи за да ги користите.Исто така, ако се најде на шаховски сет ќе добиете е скршен ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние сме спремни да ви служи.Магнетни Патување Шах во Собата за Возрасни, Виткање Магнетни Шаховска Табла, Преносни Шаховски Сет, Патуваат Игра за Kids Feature : Силни Магнетни : шаховска табла и шах парчиња се магнетни, тоа го прави сигурни дека сите парчиња се држи до одборот well Folding Шаховска Табла : Не само што не се премногу простор, но, исто така, тоа е случај да се стави на шаховски фигури и ова е уредно function Impact Отпорен Материјал : Направени од страна на КОЛКОВИТЕ, шах поставите има добри перформанси на силно влијание, вие не се грижите за користење на тоа и тоа може да ги исполни вашите секојдневна употреба.Користење Повод : Пристоен Магнетни Шаховски Сет : идеален подарок за возрасни и kids Detailed Шаховски Сет : Идеален едукативна игра за passtime Portable : совршен за патување игра за возрасни и kids Specification : Материјал : magnetic Color : црна и white Weight : 378g Open Димензија : 12.6" x 12.6" x 0.78"Здиплен Димензија : 12.6" x 6.25" x 1.57"Пакет Информации : 1 Сет на Шах Pieces1 x Chessboard Excellent квалитет!.

Особините

Купувачите избираат и