.

.

01 02 015 , Носат-Отпорни, Модерен Трајни Тексас Patch за Шиење за Quilting за Општа Намена за Професионална Употреба

01 02 015 , Носат-Отпорни, Модерен Трајни Тексас Patch за Шиење за Quilting за Општа Намена за Професионална Употреба

DEN 2025.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Може да се користи за скршени облека, како лепенка, добро решение на вашиот облека која е нов но со мал солза или blemish.Усвојува машина за сечење и пре-сече закрпи се идеални за quilting и шиење.Совршен patch да се сврти на флеки на вашиот маици, фармерки, блузи, панталони, здолништа во уникатен модел.Направени од високо квалитетен материјал, модерен и издржливи, можат да трае долго време се користи.Тоа може да биде пораби на облека, облека, кеси, завеси, кревет листови, табела облека и капи и повеќе.Направени од високо квалитетен материјал, модерен и издржливи, можат да трае долго време се користи.Совршен patch да се сврти на флеки на вашиот маици, фармерки, блузи, панталони, здолништа во уникатен модел.Тоа може да биде пораби на облека, облека, кеси, завеси, кревет листови, табела облека и капи и повеќе.Усвојува машина за сечење и пре-сече закрпи се идеални за quilting и шиење.Може да се користи за скршени облека, како лепенка, добро решение на вашиот облека која е нов но со мал солза или blemish.Опсегот на употреба : фаза облека, надолу облека, фармерки, капи, шалови, маици, декоративни дупки.

Особините

Condition:
100% Brand New
Material:
Denim + Hot Melt Adhesive
Quantity:
25Pcs
Large Square Size:
Approx. 12.5*12.5cm / 4.9*4.9in (5 Colors)
Small Square Size:
Approx. 7.5*7.5cm / 3.0*3.0in (5 Colors)
Large Rectangle Size:
Approx. 12.5*9.5cm / 4.9*3.7in (5 Colors)
Small Rectangle Size:
Approx. 5*7.5cm / 2.0*3.0in (5 Colors)
Oval Size:
Approx. 13.5*11cm / 5.3*4.3in (5 Colors)
Instruction:
1. First, position the patch where you want to place and the side with melt adhesive should close to your cloth (the glue can't be torn off). Pre-heat your iron, iron the right side of patch for 10-20 seconds to fix it; Also can fix the patch by sewing it in case of moving. :
2. Then turn over your cloth or other textiles, iron the back side of patch for 30-60 seconds ensuring that the adhesive has melted and the patch has firmly fixed on your cloth or other textiles. :
3. Finally, iron the right side again for 1-2 minutes, especially the edge and corner, so as to make a smooth surface. :
Package list:
25pcs * Patches :
1. Please allow 0-2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the rea :

Купувачите избираат и