.

.

Сега се Отвори 13 оз Тешки Винил Банер Отворен/Затворен Сега се Отвори Знак за Бизнис, Storefront, Рекламирање со Метални Grommets, Повеќе Големини на & Бои, единствено едностр

Сега се Отвори 13 оз Тешки Винил Банер Отворен/Затворен Сега се Отвори Знак за Бизнис, Storefront, Рекламирање со Метални

DEN 1298.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

ФАЌАЊЕ на ОКО, РАЗНОВИДЕН И ПРЕНОСНИ : Нашите Банери се дизајнира за да се направи огромно влијание и спектакуларен визуелни реклами.Направете ја вашата порака видлив од далеку.High-Definition печатење обезбедува вашиот банер има најсветлиот боја.Пренослив, така што тие се лесно да се движите и да ја наместите.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА И ЧИСТЕЊЕ : Нашата винил банери ќе вклучуваат метални Grommets во секој агол за лесно да виси.Поголеми димензии ќе вклучуваат дополнителна grommets и истата да ја зајакнат hemming заедно сите страни.Нашите банери се едноставни за чистење и одржување од страна нежно бришење на банери со мека влажна крпа.ВОДООТПОРЕН УВ ОТПОРНИ : Печатени на армирано-13 оз.винил материјал, особено третирани против УВ.Ние ги користиме бои кои се УВ отпорни и водоотпорен, па вашиот банер нема да исчезнат.Тие се робусни, а може да издржи сите видови на временските услови, што ги прави погодни за употреба на отворено.ИЗДРЖЛИВИ, AVALIABLE ВО ПОВЕЌЕ ГОЛЕМИНИ : Нашите банери се издржливи, како тие се состојат ПВЦ flex материјали.Овие банерите може да трае со години отворено со соодветна грижа.Нашите винил банери можат да се отпечатат на повеќе големини да се приспособат на секоја прилика.ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ЛОКАЦИИ : Ние го сакаме она што ние го правиме.Ние Дизајн, Печатење и Брод од САД.Овој знак може да се користи во сите видови на поставки, како што се канцеларии, ресторани, домови, паркинг места, на фарма земјиште, во пошумениот области, магацини, утовар доковите, градилишта, дворови, чамци и повеќе.Сега се Отвори 13 оз Тешки Винил Банер Отворен/Затворен Сега се Отвори Знак за Бизнис, Storefront, Рекламирање со Метални Grommets, Повеќе Големини на & Бои, единствено еднострана Спецификации : • Количина : 1 винил банер • Големина : 2.5-10' Должина x 1.5-4' широк Пакет вклучува : • 1 x Тешки Винил Банер Карактеристики : • Едноставен, но око фаќање • Печатени, од една страна, • Големина на : Може да се печатат на повеќе големини за да се сместат на која било локација • Мат финиш за голема видливост, дури и во светлина • Многу издржливи сепак, економски винил банер печатење опција • Водоотпорен и Сите временски услови отпорни • Голем за двете внатрешна или надворешна употреба Забелешка : Бои покажува на екранот може да variate до 20%.Печатени боја може да биде малку поинакво, откако ќе ги купите на винил банер, вие се согласувате дека бојата може да изгледа slighty различни.Опис : Нашите 13oz Винил банерот е единствен начин за промовирање или распишување настан или бизнис.Тие се високо-квалитетни, трајни, и водоотпорен банери.Тие се идеални за настани, деловни промоции, брендирање, и офлајн маркетинг.Можете да го направи незаборавно прв впечаток со сопствен винил банер може да бидат горди на.Нашите винил банери се направени со 13 оз материјал кој обезбедува зголемена сила и издржливост за да го издржат надворешни услови и изгледа убаво додека виси.13 оз винил е еден од најчесто користените винил банер материјал во индустријата.Тоа е многу разноврсна, трајни, и го направи за сите внатрешна/надворешна употреба.

Особините

Купувачите избираат и