.

.

BAIJIAXIUSHANG 1Pc SF-1 Oilless Черупка Имајќи SF1-4020 SF1-4025 SF1-4030 SF1-4040 SF1-4050 SF1 Само Подмачкување на Композитни Лежишта Flanged Лежишта (Дијаметар : SF1 4030)

BAIJIAXIUSHANG 1Pc SF-1 Oilless Черупка Имајќи SF1-4020 SF1-4025 SF1-4030 SF1-4040 SF1-4050 SF1 Само Подмачкување на Композитни

DEN 463.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

SF-1 F масло бесплатни подмачкување имајќи : Metallographic анализа и материјална структура. 1. Мешавина на PTFE и да доведе 0.01-0.03 mm. 2. Porous бронза во прав 0.2-0.3 mm. 3. Челик поддршка 0.7-2.3 mm. 4. Electroplated слој : дебелина на слој калај 0.005 mm, или на бакар слој 0.008 mm.Производ description SF-1 масло бесплатни подмачкување имајќи е валани лизгачки имајќи врз основа на матрицата на челик, со porous бронза во прав sintered во средината додека смесата на PTFE и да доведе валани во површината.Таа е со мал коефициент на триење, отпорност на абење, добра отпорност на корозија и масло бесплатни подмачкување.Примена на таквиот производ може да се намалат трошоците, намалување на механичка јачина на звук, да се избегне вратило ангажман, како и помала бучава.Demensions Type : SF-1 Oilless Имајќи Материјали : Челик Модел Големина Количина SF1-4020 40x44x20 mm 1 Buc SF1-4025 40x44x25 mm 1 Buc SF1-4030 40x44x30 mm 1 Buc SF1-4040 40x44x40 mm 1 Buc SF1-4050 40x44x50 mm 1 Buc Application Automotive : трактори, исечете распрскувачи, earthmovers, автоматски машини, специфични користи во серво волан цилиндри, управувањето опрема удар подлошки, диск сопирачки, амортизер, шофершајбната wiper мотор..Бизнис машини : duplicator, факс машини, автоматски уреди за печатење, mail машини за обработка..Хидраулика и вентили : пумпи, вклучувајќи опрема, ротациони, вода, axial клипот, и други видови, топка, пеперутка, poppet пареа, и вентили и вентил trunnions..апарати за Дома : лента рекордери, фрижидери, клима, средства за чистење, полирање, машини за шиење, печки, dishwashers, алишта машини за перење..И ракување со материјали, морски мотор, пакување, текстил опрема, алатки..итн.

Особините

Купувачите избираат и