.

.

Colcolo 11 Цифра Прачки Abacus Soroban Студент Calculator Математика Математика Пребројување

Colcolo 11 Цифра Прачки Abacus Soroban Студент Calculator Математика Математика Пребројување

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Погодна да се вметнат и подобрување на деца компјутерска моќ, меморија и внимание, Espacially за основно Деца.Добро за елементарна математика со сида и Децата додавање и одземање пребројување на гласовите. 7 Монистра По Ред x 11 Редови.дрвената рамка и монистра и метални агол чувари. 8.3 x 4 инчи.Тоа е совршена големина за деца користат и за декорација.Опис : - 8.3 x 4 инчи.Тоа е совршена големина за деца користат и за декорација - дрвена рамка и монистра и метални агол чувари - 7 Монистра По Ред x 11 Редови - Погодна да се вметнат и подобрување на деца компјутерска моќ, меморија и внимание, Espacially за основно Деца. - Добар за елементарна математика со сида и Децата додавање и одземање пребројување на гласовите.Спецификација : - Материјал : дрво, метал - Size : прибл. 21x10cm/8.27x3.94inch Package Вклучува : 1 Парче Abacus Note : Боја може да биде малку поинаков поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Особините

- Material:
wood, metal
- Size:
approx. 21x10cm/8.27x3.94inch
Package Includes:
1 Piece Abacus :
Color might be slightly different due to the color calibration of each individual monitor. :
Please allow slightly measuring deviation due to manual measurement. :

Купувачите избираат и