.

.

KFidFran 1/2-13 x 3/4 Хексадецимален Завртки Гром 5.8 Одделение 304 од не 'Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексагонална Главата на Завртката Завртки 5pcs(1/2-13 x 3/4 Sechskantschraubenbolzen 5,8 Г?

KFidFran 1/2-13 x 3/4 Хексадецимален Завртки Гром 5.8 Одделение 304 од не 'Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексагонална

DEN 556.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

(. (.KFid Fran 1/2-13 x 3/4" Хексадецимален Завртки Гром 5.8 Одделение 304 од не ' Рѓосувачки Челик Целосно Навој Хексагонална Главата на Завртката Завртки 5pcs1. Она што е хексагонални гром?Хексадецимален завртки се шестоаголни главата сврзувачки елементи со машина теми.Тие најчесто се користат за машини и градежни проекти, двете станбени и комерцијални.Тоа има историја на повеќе од 100 години од неговото раѓање.Хексадецимален завртки се популарни, бидејќи на нивните цврстата структура.Тоа се многу погодни за апликации со релативно големи заклучување сили.Така неговата форма ќе бидат поголеми од обичните навој сврзувачки елементи.2. Кои се главните производствени материјали?Хексадецимален завртки се генерално направени од високо-квалитетни материјали како што се легиран челик и нерѓосувачки челик.3. Колку перформанси оценки се има генерално?Хексадецимален топ перформанси оценки се 3.6, 4.6, 4.8, 5.6, 6.8, 8.8, 9.8, 10.9, 12.9 итн.4. Кои се главните карактеристики?На инчен хексадецимален топ тема спецификации најчесто се користи помеѓу 1/8" да 7/16" инчи.На гром должина се однесува на должината на завртка, освен за хексагонална форма.Големината е генерално се во опсег од 1/4 до 12 инчи.5. Што се компонентите на хексагонална завртки во општа употреба?Хексадецимален завртки се обично со хексагонални завртки со истите спецификации, рамни подлошки и пролет подлошки формира комплетен заклучување механизам, тие исто така може да се користи сам во компоненти со пред-машински навој дупки.6. Она што е целосно навој / половина тема хексагонални гром?На прачка од хексадецимален завртки се генерално со сите навој или само делумно навој.Во актуелната употреба, може да се обично избираат според стариот ќе го замени, или според дебелината на заклучување за да се осигура дека дел од нишката е во бравата дупка.Опис на German1/2-13 x 3/4" Sechskantschraubenbolzen 5,8 Град 304 Edelstahl Vollgewinde Sechskantschraubenbolzen 5 Stück-.

Особините

Купувачите избираат и