.

.

LG V20 Батеријата,FFOGG Li-Ion Батерија за LG V20 BL-44E1F US996, AT&T H910, Т-Мобиле H918, Verizon VS995, Спринт LS997 Резервна Батерија

LG V20 Батеријата,FFOGG Li-Ion Батерија за LG V20 BL-44E1F US996, AT&T H910, Т-Мобиле H918, Verizon VS995, Спринт LS997

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Развиена специјално за LG V20.Компатибилен со СИТЕ LG V20 модели.И компатибилен со BL-44 E1 F US996, AT&T H910, Т-Мобиле H918, Verizon VS995, Спринт LS997. LG V20 Батеријата тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди за да се гарантира висок квалитет.CE и Rohs сертифициран производ,одделение батерија,носи долг живот : над 500+ циклуси,заштита на вашата батерија, од над-полнење и над-греење.Чувајте вашиот паметен телефон напојува.Овој LG V20 Замена на батеријата има капацитет од 3200m AH.Батеријата тип е Литиум Јон, Напонот е 3.85 V. 24 часа услуги на клиентите поддршка, 30-ден полн со наплата, 24-месечно квалитет гаранција.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.КАРАКТЕРИСТИКИ : - Ова LG V20 батеријата е дизајниран да се испорача до 500 часа полнење. - Создадени од уверение Одделение А+ батеријата клетки кои се обезбедува капацитет од 3200 m Ah - Квалитет connecters се обезбеди оптимално поврзување на вашиот телефон. - Може да издржи капки и влијанија на вашиот телефон. - Не доказ изградена-во IC кој ги следи температурата и придонес за да се заштити вас и вашиот телефон. - Изграден да трае до 400 циклуси.Компатибилни Модели * LG V20 BL-44 E1 F * H918 (Т-Мобиле) * H910 (AT&T) * VS995 (Verizon) * LS997 (Спринт) * H990 (U. S. Мобилна) ВО КУТИЈА : - 1 Батеријата за LG V20 Cautions Do не користите потечени батеријата за да се спречи оштетување на телефонот.Ве молиме користете оригинални или сигурен полнач.Ве молиме да забележите дека користите сите на моќта на Батеријата за прв пат пред полнење, а потоа преземаат целосна наполнетост, така што Батеријата може да се постигне оптимален ефект на користење.Ве молиме запомнете дека неговата целосна изведба и долговечност е само постигнати по 3 до 5 комплетни циклуси на полнење и празнење.Не се фрли на батеријата во оган за да се спречи експлозија.Батеријата е забрането по потопување.Не расклопување, пробивајте, здроби или штрајк на батеријата.Ве молиме посебна батеријата и други метални проводници за да се спречи краток спој.Не го изложувајте батеријата на прекумерна температура.Не overdischarge и overcharge.

Особините

Купувачите избираат и