.

.

Bedsure Контура Мемориска Пена Перница - Ортопедски Грлото на матката Перниче за Врат Болка со Ладење Најлон Покрие - Дише Вратот Мека Перница за Рамо, Назад, Прагови (С?

Bedsure Контура Мемориска Пена Перница - Ортопедски Грлото на матката Перниче за Врат Болка со Ладење Најлон Покрие - Дише

DEN 1704.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дише за Топла Прагови : Ергономски перница има вентилација дупки и дистрибуирани на мемориска пена и на двете страни да се подобри преносот на топлината и да се зголеми одлична breathability, многу популарен меѓу топла прагови во споредба со конвенционалните перница.Меки, но Поддршка : Оваа перница за спиење е составен од Certi PUR-НИ квалификувани мека мемориска пена и висока еластичност пена, па ќе го добиете вистинскиот баланс помеѓу меки и поддршка.Фасцинантни Детали за Вентилација Дупки : Дупки се големи и густи во средината на грлото на перница за да се обезбеди мекост за назад, прагови, додека се мали и ретко сите околу го прави повеќе поддршка за назад, прагови.Се усогласува на Грбот и Вратот : Ова contoured перница одговара на празен простор помеѓу главата и рамениците, осигурувањето ќе прекрасен ноќен сон.Оваа перница е СТАНДАРД 100 од OEKO TEX уверение.Ова значи дека производот ги задоволува највисоките критериуми на тестирање за штетни хемикалии и е резултат да биде безопасен за луѓето.Бонус, Дише Плус : перница за Спиење е полиестер покрие меша со 39% најлон ткаенина со воздух мрежа дизајн го прави тоа повеќе дише и ладење.Машина за миење на поклопецот на грлото на перница во ладна вода, посебно; собори сува ниска.Совети : Можеби тоа е мека ако сте страна sleeper.Совети : Кога ќе примите оваа контура мемориска пена перница, ве молиме допрете го тоа за неколку минути и да чекаат за 24 часа, вие ќе добиете мека и поддршка дише вратот мека перница.Оваа contoured перница за спиење е СТАНДАРД 100 од OEKO TEX уверение.Ова значи дека производот ги задоволува највисоките критериуми на тестирање за штетни хемикалии и е резултат да биде безопасен за луѓето.

Особините

Купувачите избираат и