.

.

#10 Метал Кров Завртки: (250) Завртки x 2-1/2 Ivy Зелена Хексадецимален за Миење Главата Лист Метален Покрив Завртка. Само Почеток/Допирање EPDM за Миење. Боја Глава за Бранов?

10 Метал Кров Завртки: (250) Завртки x 2-1/2 Ivy Зелена Хексадецимален за Миење Главата Лист Метален Покрив Завртка. Само

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Димензии : 1/4" Хексадецимален Глава - 1/2" EPDM за Миење - Вратило .19" - Ширина .5" - Мерки 2-1/2" Под Главата.Метални Навртки се насликани за тесно да одговараат многу брендови на метал кров иако боја може да се разликуваат.Боја на покривот завртки глава се насликани со две дел полиуретан за подолг производ живот (Не Цинк).Остри T17 тип точка безбедно fastens метал кров на дрво структури брзо и лесно. #10 Лим кров завртки се поцинкуван за отпорност на корозија.АБЦ - Ivy Зелена; Земјоделско-Метал Снабдување - Зелена Шума; Америка Најдобри Обвивка - Зелена Шума; Atas Internat. - Зелена шума; Brookline Метал Кров - Ivy Зелена; Buckeye Метал Продажба - Зелена Шума; CCG - Зелена; Централна Држави - Шума; Everlast - Ivy; Слобода Метали - Зелена Шума; Глобални Метал Производители - Темно Зелена; Hamill Метали - Зимзелени; Harlan Челик Зграда - Шума; Hixwood Метал Кров - Зелена Шума; Идеален за Покриви - Зелена Шума; Интегритет Метали - Ivy Зелена; Меѓудржавни Метали - Ловец Зелена; JLewis Ридот Продажба - Ivy Зелена; Luthy Метал Продажба - Темно Зелена; Лион Метал Кров - Зелена Шума; Мек Метал Продажба - Зелена; Macsteel - Темно Зелена; Метални Продажба - Зелена Шума (26); Метро Метали - Ivy Зелена; Мелница Челик - Северна Ѕвезда Метали - Кели Зелена; Огромно Калеми - Темно Зелена; Квалитет На Метал Кров - Зелена Шума; Риџ N Долина - Темно Зелена; Weatheredge - Зелена Шума.Немаме никаква поврзаност со производителите најде на оваа страница, сите права и привилегии на погоре производители се сопственост на производителот.Џејк Продажба на брендирани завртки не се овластени од страна на или усвоени од страна на горенаведените метал производители.Горенаведените информации се предвидени само за споредба доброто.Овие метал-да-дрвени завртки се конструирани да се користи на било кој метал покриви или обвивка проект каде 2-1/2 Инчен кров завртки се потребни : Инсталирање на кров на една куќа, тремот, авион хангар, барака, пол штала, продавница, штала или се потпреме-да.Ве молиме имајте во предвид при изборот на најдобар завртка боја за да одговара на вашиот кров дека разликите во компјутерски екрани, во лим кров производство и кров завртка производство, боја ви се цел и на бојата на вашата покриви може да се разликува до некој степен.

Особините

Купувачите избираат и