.

.

tumuarta Плоштадот Акварел Весник, 5.5х5.5, 140 LB, 300 GSM, Памук Хартија, Ладно Притиснете, 24 Листови, 48 Страници, Акварел Хартија Тетратки за Употреба Како Патување Sketchbooks Во дв

tumuarta Плоштадот Акварел Весник, 5.5х5.5, 140 LB, 300 GSM, Памук Хартија, Ладно Притиснете, 24 Листови, 48 Страници,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

25% Памук 300gsm Тешка Тежина Акварел на Хартија : ладно-цедените,идеален за акварели, acrylics, мастило пенкало,обоени моливи,фломастери,масло пастели и повеќе,тоа ќе се толерира светлина мие без крварење и да се држи до бришење.Киселина Слободни Хартија : творењето остане жив текот на времето без вртење жолта или осветлување,тоа ќе трае се до многу години под нормална и услови на чување.Микро-Перфорирани Листови : - страници, лесно може да се претвори или отстрани ако сакате,тоа се отвора целосно и им овозможува на книгата да се постават рамен,микро-перфориран лим е лесно да се откине без да му наштети на уметнички дела,и го стави на уметнички дела во рамка, ако сакате.Круг Агол И Hardbound : круг агол, те штити од случајно хартија прекини,цврсти и издржливи тешки одбор со лен опфаќа поддршка можете да се наслика и да се подготви,книгата лежи рамно за работа две-страница се шири.Внатре Корисна Џеб : чување на вашите вештини и essentials со задниот џеб,собирање на мали нешта во задниот џеб она што понекогаш те заборавам,тоа е, исто така добро е да се задржи на готовиот уметност ќе се создаде во journaling.tumuarta Акварел Весник, 140 LB, 300 GSM, Памук Хартија, Ладно Притиснете, 24 Листови, 48 Страници, Акварел Хартија Sketchbooks за Употреба Како Патување Лаптоп и се Меша Медиуми Подлога.За љубители на уметноста и уметниците никаде,снимањето на вашите мисли и идеи каде и да сте. 3.5" x 5.5" акварел лаптоп за мали акварел сликарство и лавра,џеб големина. 5.5" x 5.5" плоштад акварел тетратки се совршени за сликарство вашите мисли насекаде.

Особините

Купувачите избираат и