.

.

Аквариум Воздушна Пумпа Риба Резервоарот воздушна Пумпа со Двојна Штекер Прилагодливи Вентил Ултра Тивок Кислород Риба Резервоарот Bubbler со Воздух Камења Силикони

Аквариум Воздушна Пумпа Риба Резервоарот воздушна Пумпа со Двојна Штекер Прилагодливи Вентил Ултра Тивок Кислород Риба

DEN 527.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Петтиот опрема за регулирање на mute воздушна пумпа : задебелена ABS пластика, мувла екран на допир панел, бакар главниот мотор, низок отпор, ниска топлина, стабилна тековната операција, повеќе заштеда на енергија, силика гел конус во облик на shockproof, независни запечатени машина оддел во голема мера да го изолира бучава, постигнување на тивок ефект.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Масло-помалку подмачкано дизајн, на компримиран воздух е прочистен.Идеален за да обезбеди кислород во aqariums, риба фарми и hydroponic системи со 2 места.Високо-квалитетни материјали и одлична топлина контрола : пумпа ефикасно dissipates топлина низ телото и обезбедува одлични долготрајни перформанси преку висока-квалитет на водот и излезот млазници.двојно штекер пумпа : униформа, природни и стабилна меур.Поврзете парична казна песок гас камен, проток на воздух, проверете вентил, градина ветерници rockery и други аквариум аеробик уредување на опрема.За 10 до 500 литри тенкови. 【Гаранција】 : Супер издржлив Доаѓа со 12-месечна гаранција; Било какви проблеми со објектот што сте го добиле, ве молиме контактирајте со нас без двоумење. ★Петтата опрема за регулирање на mute воздушна пумпа : задебелена ABS пластика, мувла екран на допир панел, бакар главниот мотор, низок отпор, ниска топлина, стабилна тековната операција, повеќе заштеда на енергија, силика гел конус во облик на shockproof, независни запечатени машина оддел во голема мера да го изолира бучава, постигнување на тивок ефект. ★ светлина на допир воздух прилагодување јачина на звук дизајн : со допрете режим на вредноста копчето (пет нивоа, вкупно), може да се прилагоди на проток на воздух, според вашата желба.Воздухот се користи за да вибрира меурчиња, зголемување на контактната површина меѓу водата и воздухот, се направи вода растворен кислород, на тој начин зголемување на содржина на кислород во водата. ★ двојно штекер пумпа : униформа, природни и стабилна меур.Поврзете парична казна песок гас камен, проток на воздух, проверете вентил, градина ветерници rockery и други аквариум аеробик уредување на опрема.За 10 до 500 литри тенкови. ★ постабилна и издржливи : сите бакарна жица мотор, повеќе штедење на енергија, подолг сервисен живот, повеќе стабилна работа.Усвојување NBR висок квалитет гума чаша двојно воздух стопанската структура, тоа има одлична оксидација отпорност, отпорност на абење, отпорност на топлина и сеизмичка отпорност, правење на воздухот пумпа работи нормално. ★ висока гаранција за квалитет : се усвојува ABS заштита на животната средина пластични школка и светлина на допир дизајн, со карактеристики од висока густина на таложење, анти паѓа, отпорност на абење, висока температура и ниска температура не е лесно да се деформира, итн.★ воздушна пумпа големина е 5.5 x 4.9 x 4 инчи, тежината е 2 килограми, воздух цевка должина е 78 инчи (2 парчиња), посебен проток на воздух, проверете вентил (2 парчиња), балон камен (2 парчиња), многу погодни за свежа вода и сол вода аквариум, спа и Кои базен.

Особините

Купувачите избираат и