.

.

Вежба Америка 1/8-27 High Speed Челик 4 Flute Цевка Допрете (Пакување од 12), T/Серија

Вежба Америка 1/8-27 High Speed Челик 4 Flute Цевка Допрете (Пакување од 12), T/Серија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг месо тело со квадратни крајот.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната Рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Со номинална големина на Цевка Допрете го е дека на цевка фитинг да се прислушувани, а не вистинската големина на допрете го.Темата tapers 3/4 од една педа по нога.Сите Цевки, Славини, опремени со 2-1/2 да 3-1/2 нишка chamfer.NPT теми бараат употреба на "sealer" како тефлон лента или цевка соединение.Вежба Америка T/серија Допрете Америка цевки, славини се соодветни за провира широк спектар на материјали и црна и обоени.Со номинална големина на цевка допрете го е дека на цевка фитинг да се прислушувани, а не вистинската големина на допрете го.Темата tapers 3/4 од една педа по нога.Сите Цевки, славини, опремени со 2-1/2 да 3-1/2 нишка chamfer.NPT теми бараат употреба на "sealer" како Тефлон лента или цевка соединение.High-speed челик алатка е добра за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг со квадратни крајот месо тело.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната Рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.

Особините

Купувачите избираат и