.

.

POWERTEC 71173 Убодни и Тела Т-Песна Хардвер Кит w/Копчиња и 1/4-20 Threads | 46 Парче Сет

POWERTEC 71173 Убодни и Тела Т-Песна Хардвер Кит w/Копчиња и 1/4-20 Threads | 46 Парче Сет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Функција : сеопфатен избор на хардвер совршен за вашата создавање на свој т-песна дрво jigs и тела.Т-Завртки : (6) 1 во. / (6) 1-1/2 во. / (6)2-1/2 во.т-завртки - сите прецизно изработени од цинк позлатен појачани челик со 1/4-20 теми.Копчиња : (4) 5-ѕвезда вметнете копчиња / (4) 4-ѕвезда гром копчиња / (4) 2.Т-облик копчиња – сите изградена на премиум црна, појачани пластика со навој преку влошки.Навој Внесува : (8) 1/4"-20 Навој инсерти / (8) Т-ореви.Лесен за Складирање : (1) Пластика сортирање случај со избрани и подвижен dividers за брз пристап, и лесно хардвер организација.Воведување на 1/4"-20 46 Парче Убодни и Тела Т-Песна Хардвер Комплет од POWERTEC.Оваа POWERTEC ексклузивни комбо беше дизајнирана за да ви дадат ефикасна опција да креирате и да ги прилагодите на вашиот т-песна jigs & тела.Тоа карактеристики асортиман на завртки за стегање копчиња, навој инсерти, т-завртки и т-ореви специјално дизајниран за 1/4"-20 навој апликации.Совршен за нова или постоечка т-песна собранието – оваа импресивна колекција ви обезбедува со разновиден збир на високо-квалитетни компоненти во различни форми, големини и спецификации.Тоа доаѓа во комплет со корисна јасно, пластични чување која одговара на сите од вашиот хардвер, и вклучува со подвижен dividers за проектот и алатка организација.Одлична Вредност за Секое Дрво Проект Овој комплет помага да се елиминира патувања до продавница во право во средината на проектот.Тоа насочува вашето дрво апликации кои бараат убодни собранието, поправка или прилагодување.Со над 46 одберете парчиња, без проект е премногу голема или премногу мала.Хардвер Комплет Вклучува (6) 1 во.Т-завртки (6) 1-1/2 во.Т-завртки (6)2-1/2 во.Т-завртки (4) 5-ѕвезда вметнете копчиња (4) 4-ѕвезда гром копчиња (4) 2.Т-облик копчиња (8) 1/4"-20 Навој внесува (8) Т-ореви POWERTEC е водечки производител на високо квалитетни машини, алатки и опрема, машини, и асортиман на ОЕМ замена на делови.Ние сме посветени да ги надминува очекувањата, додека со најновите иновации, технологија и развој на производи за индустријата.Оваа POWERTEC ексклузивни комбо беше дизајнирана за да ви дадат ефикасна опција да креирате и да ги прилагодите на вашиот т-песна jigs & тела.Тоа карактеристики асортиман на завртки за стегање копчиња, навој инсерти, т-завртки и т-ореви.Овој комплет помага да се елиминира патувања до продавница во право во средината на проектот.Тоа насочува вашето дрво апликации кои бараат убодни собранието, поправка или прилагодување.Со над 46 одберете парчиња, без проект е премногу голема или премногу мала.

Особините

Купувачите избираат и