.

.

40 Парчиња Геометриски Stencils Сликарство Шаблони за Scrapbooking Cookie Плочка Мебел Ѕид Кат Оркестарот Занает Цртање Следење на DIY Уметност Резерви, 5.1 x 5.1 инчен

40 Парчиња Геометриски Stencils Сликарство Шаблони за Scrapbooking Cookie Плочка Мебел Ѕид Кат Оркестарот Занает Цртање

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Доволно дизајни : овој пакет доаѓа со 40 парчиња различни геометриски дизајн, ви помогне да направите вашиот уметнички проекти привлечни.Квалитет : овие 5.1 x 5.1 Инчен геометриски уметност stencils се направени од 10 мили PET пластика, која е и обновливи и флексибилни.Користејќи метод : во зависност од вашиот проект, боја преку матрицата користејќи ја матрицата четка, густа пена ролери или дури и спреј во боја за пренос на дизајнот, не заборавајте да се зацврсти со лента однапред.Широко се користи : наслика овие обрасци над секоја рамна површина : старо-резервации cookie плочка ѕидови, подови, ткаенини, или мебел.Широк компатибилност : stencils се погодни за повеќето пенкало, гел медиуми, спрејови, мастило, текстура пасти, креда, спрејови, mists, акрилна боја и повеќе.

Особините

Купувачите избираат и