.

.

Течност 100 Акварел Хартија 821722 300LB Памук Ладно Притиснете 11 x 14 Pochette, 8 Листови

Течност 100 Акварел Хартија 821722 300LB Памук Ладно Притиснете 11 x 14 Pochette, 8 Листови

DEN 215.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

300 LB / 640 GSM ЛАДНО ПРИТИСНЕТЕ АКВАРЕЛ ХАРТИЈА - 100% памук, архивски квалитет на хартија дека е совршен за примена на најдобрите акварел бои. 11 X 14 АКВАРЕЛ ХАРТИЈА POCHETTE - 8 листови од најдобрите квалитет 100% памук, акварел хартија по пакет.КИСЕЛИНА СЛОБОДЕН УМЕТНИК АКВАРЕЛ ХАРТИЈА - Течност 100 е меѓу најдобрите квалитет акварел хартија што е во согласност со ИСО 9607 стандарди на постојаноста, 100% памук партал и желатин големина.POCHETTE НА 8 НЕ-DECKLE ЛИСТОВИ - Удобен хартија pochette има 8 директно намалување на листови од неповрзан ладно притиснете акварел хартија мерење 11 x 14 инчи.ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД.Течност 100 акварел хартија беше создадена специјално за парична казна уметник.Направена со голема гордост од страна на нашите Европски мелница мајстори со над 400 години од хартија изработка на искуство.Овој труд е произведено во бавна брзина за прецизна контрола за посилна, премиум квалитет на хартија.Нашата единствена Лесен Блок метода на обврзувачки им овозможува на хартија за да се користи како еден блок или како подлога.Достапни во 140lb (300gsm) во ладни и топли притиснете површини и 300lb (640gsm) во ладно притиснете заврши, Течност 100 Акварел Хартија може да се најде во целосна големина и пре-сече листови (pochettes) и Лесен-Блокови дека остануваат отворени за две рабови, овозможувајќи за полесно отстранување на готови работи.Секој стил на хартија е понуден за уметници во најширокиот спектар на големини и формати за создавање на уникатен акварел слики.

Особините

Купувачите избираат и