.

.

LANTRO ЈС - 2 парчиња USB DC-DC Напон Buck Регулаторот, Влез 5-18V Излез 5V 2A Чекор Надолу Напојување на Модулот за Соларен Панел Виткање Торба

LANTRO ЈС - 2 парчиња USB DC-DC Напон Buck Регулаторот, Влез 5-18V Излез 5V 2A Чекор Надолу Напојување на Модулот за Соларен

DEN 220.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

СПЕЦИФИКАЦИЈА-Материјал : Метал; на Текст DC Напон : 5-18 V; Излезен Напон : DC 5 V; Излезна Струја : 2 A.ВИСОК КВАЛИТЕТ на-Поддршка USB женски излез, конверзија ефикасност до 95%, може да ви наплати било 5 V дигитални производи.ШИРОК ВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР-Текст DC напон 5-18 V, може да stably излез 5 V DC напон.АПЛИКАЦИЈА-Тоа е главно се користи во соларна енергија виткање кеси и соларни полначи, кои можат да ја наплатат мобилни телефони, MP3, MP4 и други дигитални производи и може да се користи за долго време.ПАКЕТ СОДРЖИНА-2 x USB Напонски Регулатор.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : USB Напонски Регулатор Материјал : Метал Текст DC Напон : 5-18 V Излезен Напон : DC 5 V Излезна Струја : 2 A Индустриски Температура Опсег : -40 ℃ - + 85 ℃ Пакет Листата : 2 x USB Напонски Регулатор.

Особините

Купувачите избираат и