.

.

Mazzella QOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 80, 5' Должина, 9/32 Синџир Големина, 9100 lbs Капацитет на 60°

Mazzella QOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 80, 5' Должина, 9/32 Синџир Големина, 9100 lbs Капацитет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одделение 80 легиран челик синџир прашка за кревање во абразивни и високо-температурни средини.Триаголник господар линк и леење, кука на секоја од четирите нозе за апликации кои бараат поширока кука отвори од земи или прашка куки.Заварени изградба е потрајни од механичка конструкција.Четворни, фиксна-нога синџир прашка за четири-точка лигамент (исто така, повика четири точки вертикална) кревање конфигурации.Ги исполнува ASME спецификација B30.9 и OSHA спецификација 1910.184. На Mazzella QOF одделение 80 легиран челик четворни, фиксна-нога механички синџир прашка има триаголник господар линк и леење, кука на секоја од четирите нозе за кревање товари со четири-точка лигамент конфигурација во абразивни и високи-температура средини како што се леарници и челичните лимови.Овој синџир прашка е направен на одделение 80 легиран челик, кој е погоден за апликации кои бараат помал капацитет од оној на одделение 100 легиран челик синџир прашка.Тоа има поголема температура и отпорност на триење од веб или јажиња прашка.Прашка има триаголник господар линкот на врвот на прашка и леење, кука на секоја од четирите синџир нозе за четири-точка лигамент кревање конфигурации.Должината на четири нозе се протега од господар линк не може да се прилагоди, и леење куки имаат поширок отвор од земи или прашка куки.На заварени изградба на овој синџир прашка е потрајни од механичка конструкција.Еден синџир прашка не водат во својот максимален капацитет, но тоа може да водат до 20% пред својата критична точка, да се обезбеди шок отпор.Оваа прашка ги исполнува Американското Општество на Механичките Инженери (ASME) спецификација B30.9 и Професионална Безбедност и Здравје Администрација (OSHA) спецификација 1910.184. Slings се користи за да се лифт тешки предмети за индустриски апликации.Видови на slings вклучуваат веб slings, јажиња slings, синџир slings, и решетката slings.Соодветниот тип на прашка за апликација зависи од силата-да-тежина сооднос, флексибилност и отпорност на свиткување, отпорност на абразија и сечење, отпорност на дробење, отпорност на истегнување, и отпорноста на високи температури и други еколошки стрес.Slings имаат еден, два, три, или четири нозе.Нозете се поддршка гранки кои се простираат од една точка на врвот на прашка на објектот се крена толку тежината на товарот е распределен меѓу гранките.Slings имаат очи (циклуси) или легиран челик фитинзи на краевите.Вертикална кревање конфигурација поврзува кран кука директно да оптоварување со еден, вертикална прашка, обично со помош на кука.Во две-точки, три точки, и четири-точка лигамент конфигурации, прашка придава на товар во две, три и четири локации, односно, на таков начин што секоја нога е во ист агол на оптоварување.Капацитет е максималната тежина да биде укината или вертикална конфигурација (еден нога slings) или во 60 степени агол (два, три и четири-нога slings).Еден синџир прашка е капацитетот на 45 степени агол е приближно еднаков на 60-степен капацитет пати 0.8, и нејзиниот капацитет во 30 степени агол е приближно еднаков на 60-степен капацитет пати 0.57. На пример, еден синџир прашка со капацитет од 2,000 lb.во 60-степен агол ќе имаат приближна капацитет на (2,000)(0.8)=1,600 lb.на 45 степени агол и приближна капацитет на (2,000)(0.57)=1,140 lb.на 30 степени агол.Mazzella Кревање Технологии произведува кревање решенија вклучувајќи slings, кранови, и дигалки.Основана во 1954 година, компанијата е со седиште во Кливленд, ОХ.

Особините

Купувачите избираат и