.

.

Пак Сигнал Опашка Светлина Штекер tTSAVS 2-Pack Опашка Светилка Светла Жици се Подигнат Plug Конектори Носителот Компатибилен Со Dodge Рам 1500 2009-2020 Ram меморија 2500 3500 2010-2020 6822671

Пак Сигнал Опашка Светлина Штекер tTSAVS 2-Pack Опашка Светилка Светла Жици се Подигнат Plug Конектори Носителот Компатибилен

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Висок Квалитет и Трајни】-висок квалитет преносни затворач сокети може да се одржи сијалица цврсто, да се направи целосна контакт со сијалица база.На краевите не се лесно корозија или ' рѓа, што треба да земе малку повеќе сила за да се добие сијалица во овој приклучок во однос на ОЕМ. 【Компатибилност】- Совршени за Dodge Рам 1500 2009 до 2010 година, Dodge Ram меморија 2500/3500 2010, Ram меморија 1500/2500/3500 2011 до 2020 година. 【Вода-доказ 】-Со силиконска гума o-ring, печат цврсто, работи како добри како фабрика, нема вода и да престане вода, протекување, помагајќи поправи hyper флеш и средна крушка неуспех погодно и ефикасно. 【Лесно да се Инсталира】- Плус plug and play, без да ги поврзат.Директна замена за фабрика делови број 68226719 AA, без модификација е потребно. 【Она што Ќе Добиете за】-2 x пак сигнал светлина сокети во пакет, и ако има било какви прашања wiht производот, ние ќе ви ги реши што е можно поскоро.Компатибилност Компатибилен со Dodge Рам 1500 2009 до 2010 година, Dodge Ram меморија 2500 2010 ,Dodge Ram меморија 3500 2010 е Компатибилен со Рам 1500 2011 до 2020 година ,Ram меморија 2500 2011 до 2020 година ,Ram меморија 3500 2011 до 2020 Пакетот Вклучува 2 x Пак сигнал опашка светла штекер Осветленост ОЕМ Дел Број 68226719 AA.

Особините

Купувачите избираат и