.

.

9/32 x 3' Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 11,200 Lbs WLL | Триаголник Линк за Леење Кука Завршува | Одделение 100 Легура | 3/4 Господар Линк | за Тешки Услови | Hanes Снабдување (HSI)

9/32 x 3' Три Нога Лигамент Синџир Прашка | 11,200 Lbs WLL | Триаголник Линк за Леење Кука Завршува | Одделение 100 Легура

DEN 551.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки услови.Голем кревање опцијата кога местење на работа повици за апликација која може да се справи со топлина, валкани услови, изложеност на хемикалии или продолжена употреба на отворено под УВ зраци.ЛЕЕЊЕ КУКА : Нуди пошироко отворање и подлабоко грло од земи куки и се користат во ситуации каде што тоа ќе биде опасно за луѓето директно да го поврзете или отстраните оптоварување конекции.Овие куки примарно се користи во голема топлина апликации како што се фрлија метална индустрија или готви печки.ОДДЕЛЕНИЕ 100 ЛЕГУРИ : најчесто се користат за надземни кревање апликации поради својата одлична енергија апсорпција својства и сила да тежина сооднос.Материјалот е цврстина го прави логичен избор кога се во потрага за издржливост во споредба со други оценки кои можат да се носат брзо на внатрешниот дел на линкот.ДВОЈНО ОЗНАЧЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Две ознаки се користат на HSI slings да се идентификуваат WLL (Работно Оптоварување Граници).Riggers може да референтни клучни информации за безбедно прашка апликација и OSHA за усогласеност.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ МЕСТЕЊЕ : Hanes Снабдување, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на дигалки решенија за индустриски изградба и градежни проекти од 1930. Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 : 2015 објект.

Особините

Купувачите избираат и