.

.

1pcs XL4015 5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор moudle,Оригинални Модул

1pcs XL4015 5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор moudle,Оригинални Модул

DEN 720.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Потекло : CN(Потекло)Тип : Напон Regulator Model Број : XL4015 Application : Computer Size : 5.2×2.65×1.4 cm (L×W×H)Модул Својства : Влезен напон : 8 V-36 VOutput напон : 1.25 V-32 VOutput тековни : прилагодлив максимална 5 AConversion ефикасност : 95% (највисок)Префрлање на фреквенција : 180 KHz Output бран : 50m V (макс)Напон Регулатива : ±2.5%Оперативни Температура : -40 °c до +85 °c.

Особините

Купувачите избираат и