.

.

Chemo Рак Turbans Капа Извртени Плетенка на Косата Покрие Заврши Гроздобер Маска за Коса Искриват Капи Beanie за Губење на Косата

Chemo Рак Turbans Капа Извртени Плетенка на Косата Покрие Заврши Гроздобер Маска за Коса Искриват Капи Beanie за Губење

DEN 95.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

❤️Глава заврши Шапка обемот : 46-58cm/18.1-22.8"Една големина одговара на повеќето,еластичен Мека и модерен. ❤️Повеќе Производи - Имаме Многу Стил На Шапка , Ако Сакате Да Видите Повеќе , ве Молиме Кликнете на Синиот Линк Погоре На Насловот "Cuekondy"-Имаат среќен шопинг!затворање.Рака Мие Само.Спецификација на производот : Chemo Капи се совршен додаток на вашата chemo headwear колекција.Наречена 'Мулти-Користете Капа" од страна на колеги chemo пациенти, овие супер меки капи може да се носи за скоро секоја активност.Дизајниран со женски рамен цвест акценти сите околу себе, капи се водат за да се вклопи во повеќето глава големини.Може да се носи во текот или зад ушите.Совршена како удобен сон капа за да се фати паѓа косата, па дури и како јога активност капа.Се носат под шамија или лето капа за дополнителна топлина и покриеност.Ткаенини : Нашата Капи се нудат во 30+ цврсти бои и 20+ отпечатоци.Цврсти Бои се направени во мека, еластичен Памук Поврзана ткаенина.Нашите Отпечатоци се нудат во убава Помеша Knits.Ткаенини се дише, мала тежина и удобно.Ние имаме убав избор на бои и отпечатоци, да одговара на вашиот секојдневна гардероба или да се носат на домот посебен повод.Додадете шамија или headband да се облекуваат нагоре или цвет pin/brooch за еден убав допир.Се користи во текот на денот кога не сакате да носи перика!.Инструкции за перење : Рака Мие или Машина за Миење, Ладно, Нежни Циклус.Собори Сува, Ниска Топлина, Нежни Циклус.Не Кајгана.Рака Мие/Исуши Sequined Ткаенини.Гужва слободни, мека, удобно, не се лизга, пред се врзан, лесно да се носат, chemo шапка.За Капи : Нашата Капа производи се наменети за жените се во процес на губење на косата се должи на хемотерапија третмани, Алопеција или други медицински поврзани со опаѓање на косата.Тие се направени специјално за да се носи со жените кои имаат малку или без коса.Исто така, може да се носи со ореол перики, со удира или преку целосна перика.Тие се стилски и удобно алтернатива за перики.Совршен подарок за да се донесе до chemo глава за бричење на партијата.Прилично chemo подароци за жените ракот на пациентите.За Cuekondy : Ние ги нудат целосна селекција на повик и dressy, шик рак headwear вклучувајќи chemo капи и шалови, turbans, beanies, спиење капи,шапка облоги, headwraps и други chemo scarfs.Додадете малку удобноста на вашиот ден со Cuekondy Headwear.Опис на производот Стил : Неврзан Материјал : Полиестер Што треба да се обрне внимание во процесот на употреба?Рака Мие со Топла Вода.Сува Рамна или Висат да се Исуши.Не Кајгана Со цел да се шапка живот и форма, обидете се да не користите машина за миење.Внимание Одговара за дневна секојдневен носат,спиење капа носат, јога активност капа ,активности на отворено,возење,пешачење или губење на косата Одлично за двете nomal лице за надворешна / ноќ капа или секој кои се занимаваат со хемотерапија, ракот на пациентите или губење на косата или да се покријат косата за скромноста, религиозни причини вистинската боја на објектот може да се разликува малку од онлајн слики поради различни мониторот прикажува, светла или други фактори.Ви благодариме за вашето разбирање.Cuekondy По Продажбата на Услугата, Ако има нешто што ние можеме да ви помогне на, ве молиме слободно да не контактирате во било кое време и ние постојано ќе се обезбеди целосна поддршка.Ве молиме остатокот увери дека ние ќе вредност, секој клиент високо и ние ќе направиме се во наша моќ за да помогнеме.

Особините

Купувачите избираат и